FLACĂRA A SPULBERAT „SATELITUL” DACIEI MIOVENI Flacăra Moreni – CS II Mioveni 4 – 0 (3-0)

Au marcat: Al. Negrea (min.5), I. Drăgan (min. 33, 35, 79)
Morenarii au regăsit drumul către victorii. Băieţii lui Gabriel Paraschiv au reuşit unul dintre cele mai clare succese de pe teren propriu, spulberând satelitul celor de la Dacia Mioveni cu 4-0. A fost ziua lui Drăgan, autorul unui hattrick de senzaţie, golurile acestuia aducând trei puncte mari în tabăra dâmboviţeană.
Recitalul golurilor a fost început de Alexandru Negrea, care la doar cinci minute de la startul meciului a marcat pentru prima oară în poarta argeşenilor. Reuşita lui Negru i-a descătuşat pe elevii lui Gabi Paraschiv, care au mai punctat de trei ori, în două rânduri în prima repriză şi o dată cu 10 minute înainte de fluierul final.

Pe 26 aprilie 2024, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, ora 17:00, va avea loc evenimentul „Vinerea Floriilor”

În calendarul creştin ortodox, Sărbătoarea Sfintelor Paşti ocupă cel...