FC ARGEȘ A SPART GHEAȚA CU CHINDIA. FC Argeș Pitești – Chindia Târgoviște 1-0 (1-0)

Stadion: Nicolae Dobrin (Pitești)

A marcat: Turda (min. 19)

FC ARGEŞ: Micle – Tofan, Turda, Dobrosavlevici, Brendon – Mimito, Njike (Meza Colli 76) – B. Hanne (I. Şerban 46), Calcan (Jakolis 76), Rizzi – Koubemba (Jobello 76). ANTRENOR: Bogdan Argeş Vintilă

CHINDIA: Căbuz – Căpuşă, Boldor, Celea, C. Dinu – M. Dulca (S. Buş 80), Vorobjovas (Cooper 46) – Neguţ (Dumitraşcu 90), Popadiuc, Atanase (A. Şerban) – D. Popa. ANTRENOR: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Dobrosavlevici 4, Brendon 39, B. Hanne 42, I. Şerban 84 / M. Dulca 42

Arbitri: Marcel Bîrsan – Daniel Mitruţi, Marius Cristian Marchidanu

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu – Daniela Constantinescu.

Echipa FC Argeş a învins luni, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 1-0, în ultimul meci al etapei a patra din play-out-ul Superligii. FC Argeş se află la prima victorie şi la primul gol marcat în play-out. Pentru FC Argeș este primul succes în campionat, după ce echipa a avut 17 meciuri la rând în care nu a reușit să câștige. Piteştenii au 17 puncte şi sunt pe locul 9, penultimul. Chindia, cu 19 puncte, ocupă locul 7.

Duelul dintre FC Argeș și Chindia Târgoviște s-a încheiat cu victoria piteștenilor, scor 1-0, în runda cu numărul patru din play-out-ul SuperLigii. După ce oaspeții au semnat prima ocazie a meciului în minutul 7 prin Căpușă, cei de la FC Argeș au replicat prin Calcan în minutul 10. Apoi, în minutul 19 al jocului, gazdele au dat lovitura.

Grigore Turda a deschis scorul cu o lovitură de cap, din centrarea lui Calcan. Apoi, Daniel Popa a încercat în două rânduri să înscrie, însă fără succes.

Partea a doua a meciului a început tot cu Daniel Popa fără înspirație în fața porții, în minutul 51. Koumbemba a ratat și el în minutul 67 pentru FC Argeș.

Jobello a semnat ultima ocazie a meciului, în minutul 82, dar șutul său s-a dus peste poartă.

Accidente de circulație  în lanț, pe drumurile din Dâmbovița

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați...

CONTROALE ÎN LOCALITATEA BĂLTENI: Au fost verificate centrele de fier vechi

Ieri,  17 aprilie, peste 200 de polițiști din cadrul...

Mesaje frauduloase concepute de atacatori, care vizează utilizatori din România în ultimul timp

Vorbim despre tehnci pe care infractorii le reciclează sub...