
CS Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea cu Chindia, scor 1-0. Emil Săndoi, antrenorul târgoviștenilor, nu e mulțumit de prestația jucătorilor lui.
„Per total, echipa adversă a fost mai bună. A avut posesie, ocazii, dar asta nu înseamnă că nu am avut și noi ocazii. Ne-am confruntat cu probleme, am avut numai copii pe bancă. Cu excepția lui Stoian, care vine după 2 săptămâni de pregătire, și a lui Roumpolakou. A și debutat un jucător azi, la Botoșani a debutat altul.
Ne-au lipsit vreo șapte jucători și cred că diferența și aici s-a făcut. Markovic și Gustavo au intrat cu plusuri, iar noi nu am putut să răspundem. Nu pot să zic că am făcut un meci rău, am fost disciplinați, chiar dacă am început cu teamă jocul. Au fost și jucători de la care așteptam mai mult și a căror evoluție a fost una modestă. La criza de efectiv pe care o avem noi o să încercăm să tratăm meciul de Cupă serios. Dar primordiale sunt jocurile de campionat. Probabil că vom folosi mai mult jucătorii care au jucat mai puțin. Ne revin doi suspendați, dar dintre cei accidentați nu știu dacă recuperăm pe cineva”, a declarat Săndoi.