Din ce în ce mai buni CHINDIA TÂRGOVIŞTE ÎNVINGE LA VOLUNTARI FC Voluntari – Chindia Târgovişte 0-2 (0-0)

Stadion: Anghel lordănescu (Voluntari). Fără spectatori
Au marcat: Popa ’50 şiFlorea ’67 FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Balaur, Achim, Vlad – Grădinaru (Betancor ’61), Ricardinho (Stoica ’78), De Lucas (Borţoneanu ’56) – Gheorghe, Mailat (Lopes ’55), Popa. Antrenor: Mihai Teja. Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Piţian, lacob, Căpuşă – Neguţ, Dulca, Raţă, Dumitraşcu – Popa (Berisha ’80), Florea (Dinu ’85). Antrenor: Emil Săndoi.
emoţii.
MlN 85. lese Daniel Florea şi intră Cornel Dinu. Mutare defensivă a antrenorului Emil Săndoi

MIN 80. A ieşit Daniel Popa şi a intrat Daniel Berisha.
MIN 78. Iese Ricardinho şi intră Alexandru Stoica.
MIN 77. Chindia atacă în valuri. Raţă şutează pe lângă poartă. MIN 67. GOOOOOL!!!! O nouă gafă în apărarea gazdelor semnată de data aceasta de Balaur, Daniel Popa este altruist şi îi pasează lui Daniel Florea care trimite mingea în plasă fără emoţii. MIN 61. Marco Dulca şutează ca din tun. Mingea loveşte transversala. Faza superbă.
MIN 59. Dumitraşcu intră în careu şi şutează din unghi, respinge portarul Rîmniceanu.
MIN 57. Ocazie mare Chindia. Martac centrează de pe dreapta, Rîmniceanu respinge în faţă, de unde Neguţ reia prin alunecare. Rîmniceanu a salvat încă o dată. Jucătorii echipei vizitatoare au cerut penalty la intervenţia lui Borţoneanu la Neguţ.
MIN 56. Mailat iese de pe teren şi a intrat Lopes.
MIN 55. Alexandru Vlad primeşte cartonaşul galben.
MIN 50. GOOOOOL!!!! Pablo de Lucas greşeşte, Dulca recuperează şi mingea ajunge la Daniel Popa care deschide scorul.
MIN 46. A început repriza a doua. MlN 45+4. Final de repriză. MIN 45+3. lacob îl faultează pe Adi Popa şi primeşte cartonaşul galben MIN 45+1. Neguţ şutează din afara careului, iar portarul Rîmniceanu respinge cu emoţii. Achim rezolvă problema şi alungă balonul din zona periculoasă. MIN 30. Unei persoane de la marginea terenului i s-a făcut rău. Arbitrul a oprit partida ca să intre medicii şi ambulanţa. Duelul s-a reluat după trei minute. MIN 27. Vadim Raţă încasează un cartonaş galben după un duel cu Pablo de Lucas.
MIN 25. Daniel Popa scapă singur cu Rîmniceanu, dar este în unghi şi nu poate şuta periculos. A trimis slab şi portarul gazdelor a respins.
MIN 14. Neguţ centrează pentru Iacob în careu, dar reţin portarul Rîmniceanu. MIN 9. Mailat şutează de la marginea careului pe centrul porţii şi Aioani reţine fără emoţii. Prima acţiune a meciului. MIN 1. A început partida.

SĂNDOI RĂMÂNE CU PICIOARELE PE PĂMÂNT

Chindia Târgovişte a întrerupt seria de 3 etape fără victorie odată cu succesul de la Voluntari cu scorul de 2-0.Trupa lui Emil Săndoi este în acest moment pe loc de playoff după ce sezonul trecut sa salvat de la retrogradare în ultima clipă.„Victoria este meritată, toţi jucătorii au făcut o […]