Diana Ivăncescu, prima la Uniqa Asigurări Bucharest 10 K & Family Run

Diana Ivăncescu a terminat cu fruntea sus cea de-a patra ediţie a concursului Uniqa Asigurări Bucharest 10 K & Family Run, desfăşurată în Parcul Izvor din Bucureşti, la sfârşitul săptămânii trecute. Atleta Clubului Sportiv Târ-govişte, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a încheiat pe primul loc cursa de 10 kilometri, destinată categoriei de vârstă 18-34 de ani.
La acelaşi concurs, un alt sportiv al clubului nostru, Cristian Stoean (antrenor Nicolae Guţoiu) s-a clasat pe locul 6. Concursul din capitală a reprezentat pentru cei mai reprezentativi atleţi de la CS Târ-govişte o verificare utilă înainte de participarea la Campionatul Naţional de alergare pe şosea – 10 km, ce va avea loc la Bucureşti, pe 21 aprilie.

De ce ar trebui să alegi un boiler cu pompă de căldură pentru apa caldă?

Boilerele cu pompă de căldură sunt o opțiune tot...

Pe 26 aprilie 2024, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, ora 17:00, va avea loc evenimentul „Vinerea Floriilor”

În calendarul creştin ortodox, Sărbătoarea Sfintelor Paşti ocupă cel...