DÂMBOVIȚEANUL MIHĂILĂ A JUCAT DOAR ÎN ULTIMELE MINUTE ALE MECIULUI CITTADELLA – PARMA 1-2

Date:

Cu Dennis Man integralist și cu Valentin Mihăilă introdus pe teren în minutul 73, Parma s-a impus cu 2-1 sâmbătă după-amiaza în deplasarea de la Cittadella, din etapa cu numărul 24 din Serie B.

De data aceasta, Dennis Man (9 goluri și 5 pase de gol în acest campionat) nu și-a mai trecut numele pe lista marcatorilor sau a pasatorilor decisivi.

Adrian Bernabe a deschis scorul pentru Parma (8), Hernani Azevedo Junior l-a majorat (38), iar Stefano Negro a redus din diferență pentru gazde (45+3).

În urma acestui succes, Parma își continuă marșul spre promovarea în Serie A: Man și compania sunt lideri, cu 51 de puncte, principalele urmăritoare Cremonese și Como aflându-se la șase lungimi distanță în spate.