DÂMBOVIȚA ARE O NOUĂ ECHIPĂ ÎN LIGA A III A. URBAN TITU, DUBLU SUCCES ÎN BARAJ

Date:

Cele 41 de județe și Bucureștiul au fost repartizate în șapte regiuni a câte șase echipe campioane fiecare, regiuni deja cunoscute și folosite și în edițiile trecute de baraje. Cele 21 de dueluri din această vară au fost decise, prin tragere la sorți, însă din data de 6 februarie 2024, informează liga2.prosport.ro.

În urma rezultatelor din retur, au promovat în Liga 3 echipele: ACS USV Iași (Iași), Şoimii Gura Humorului (Suceava), ACSM Ceahlaul Piatra Neamț 2 (Neamț), CS Diosig Bihardioszeg (Bihor), Oașul Negrești Oaș (Satu Mare), Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj), CIL Blaj (Alba), CS Gheorgheni (Harghita), CS Iernut (Mureș), Vulturii Fărcășești (Gorj), CS Timișul Șag (Timiș), Viitorul Arad (Arad), Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea), ACS Speed Academy Pitești (Argeș), ACS Urban Titu (Dâmbovița), ACS FC Dinamo București (București), CSM Fetești (Ialomița), CSO Băicoi (Prahova), CSM Adjud (Vrancea), Viitorul Cireșu (Brăila) și CS Medgidia (Constanța).

Meciurile din manșa retur a barajului de promovare în Liga 3, 2024:
Regiunea 1:

ACS USV Iași (Iași) – Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani) 2-0 (2-1 în tur)
Sporting Club Comstar Vaslui (Vaslui) – Şoimii Gura Humorului (Suceava) 2-3 (0-5 în tur)
Sportul Onești (Bacău) – ACSM Ceahlaul Piatra Neamț 2 (Neamț) 2-1 (0-3 în tur)

Regiunea 2:

CS Academica Recea (Maramureș) – CS Diosig Bihardioszeg (Bihor) 0-4 (0-5 în tur)
Oașul Negrești Oaș (Satu Mare) – CS Silvicultorul Maieru 6-0 (Bistrița-Năsăud) (4-1 în tur)
CS Barcău Nușfalău (Sălaj) – Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) 4-4 (2-8 în tur)

Regiunea 3:

CIL Blaj (Alba) – ACSM Codlea (Brașov) 1-1 (2-1 în tur)
CS Gheorgheni (Harghita) – ACS Păltiniș Rășinari (Sibiu) 1-0 (1-1 în tur)
CSAS Prima Brăduț (Covasna) – CS Iernut (Mureș) 1-1 (0-4 în tur)

Regiunea 4:

Vulturii Fărcășești (Gorj) – Viitorul Severin (Mehedinți) 3-2 (5-1 în tur)
CS Timișul Șag (Timiș) – Magica Balta Caransebeș (Caraș-Severin) 7-0 (5-1 în tur)
Minerul Lupeni (Hunedoara) – Viitorul Arad (Arad) 0-3 (0-0 în tur)

Regiunea 5:

Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) – Iris Titulescu (Olt) 4-0 (1-1 în tur)
CSL Nanov (Teleorman) – ACS Speed Academy Pitești (Argeș) 1-2 (0-5 în tur)
Metropolitan Ișalnița (Dolj) – ACS Urban Titu (Dâmbovița) 0-3 (0-3 în tur)

Regiunea 6:

ACS FC Dinamo București (București) – CSL Ștefăneștii de Jos (Ilfov) 4-3 după prelungiri, 3-3 după 90 de minute (2-2 în tur)
CSM Fetești (Ialomița) – Venus Independența (Călărași) 1-3 (4-0 în tur)
CSO Băicoi (Prahova) – FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu) 2-1 (3-3 în tur)

Regiunea 7:

Voința Lanurile (Buzău) – CSM Adjud (Vrancea) 1-1 (1-2 în tur)
Pescăruşul Sarichioi (Tulcea) – Viitorul Cireșu (Brăila) 1-2 (0-4 în tur)
CS Medgidia (Constanța) – Voința Cudalbi (Galați) 4-1 (2-1 în tur)

În urma abrogării principiului avantajului golului marcat în deplasare la jocurile eliminatorii disputate în dublă manşă, în situaţia în care, după disputarea celor două jocuri, egalitatea se menţine (la puncte și golaveraj), jocul retur se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute. Ulterior, dacă și după prelungiri echipele sunt la egalitate, atunci se trece la executarea loviturilor de departajare.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

SMS-uri false date în numele Poștei Române

 Poșta Română avertizează că se dau SMS-uri false în...

Cea de-a 44-a ediție a concursului național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață” la Târgoviște

Concursul național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață”, organizat...

APIA va finaliza plățile restante până pe 16 octombrie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) depune...

Regres în turismul dâmbovițean

Datele communicate de Direcția Județeană de Statistică pentru luna...