CUM ARATĂ LOTUL CHINDIEI ÎNAINTE DE RELUAREA CAMPIONATULUI

Date:

Liga2.prosport.ro a analizat cazul special al Chindiei, pornită drept favorită la promovare la începutul campionatului, unul în care opt echipe nu au drept de accedere în Liga 1, iar una, Progresul Spartac, era ca și retrogradată din start. În momentul de față, Diego Longo se poate baza pe numai 20 de oameni, 3 portari și 17 jucători de câmp.

Lotul care ar putea fi trecut mâine pe foaie, dacă s-ar juca primul meci oficial din 2024 este următorul: I. Popescu, Contra, Brînzea (portari), Romeo, Fl. Plămadă, Ius. Cristea, Ad. Ioniță, Boțogan, Fedele, Matiș, Rob. Moldoveanu, Zivkovic, C. Dinu, Memolla, I. Albu, Bogaciuc, Zamfir, Oct. Ursu, Max. Cojocaru, Rz. Iorga (jucători de câmp).

Dintre ei, jucători precum Zivkovic, Zamfir, Ursu sau Cristea au prins puține minute – sau deloc, cazul ultimului – în cele 15 etape de campionat disputate până acum. Alții, Iorga, Memolla și Contra, abia au ajuns la Târgoviște! Ar mai fi și Chamed, însă acesta vine după un an în care a fost accidentat, are câteva antrenamente susținute și posibil că nu va fi disponibil prea curând, se mai arată într-un articol publicat de liga2.prosport.ro.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Mașină de familie sau mașină sport?

Fiecare șofer are visuri diferite atunci când vine vorba...

După „gerul Bobotezei”, la Târgoviște au înflorit ghioceii!

Pentru al doilea an consecutiv, la Târgoviște primii ghiocei...

ITM Dâmbovița: Negocierea colectivă este obligatorie la nivelul unităților care au cel puțin 10 angajați

Pe parcursul trimestrului IV al anului 2024, Inspectoratul Teritorial...

Anvelopele de iarnă, siguranța pe drum în sezonul eece

În contextul condițiilor meteorologice din sezonul rece, Registrul Auto...