CSM TARGOVIŞTE ÎNCHEIE NEÎNVINSĂ PRIMA PARTE A CAMPIONATULUI DE VOLEI FEMININ

Prima parte a campionatului de volei feminin s-a încheiat. CS Municipal Târgovişte a reuşit un tur de sezon aproape perfect. Cu excepţia confruntării cu CSM Volei Alba Blaj, elevele lui Dragan Nesic au obţinut doar victorii de trei puncte, zestre care a propulsa-o pe prima poziţie a clasamentului Diviziei A1.
A fost un prim segment al întrecerii interne în care echipa noastră a reuşit să-şi răpună toate oponentele, o situaţie nemaiîntâlnită în voleiul feminin dâmboviţean la nivelul primei ligi.
În turneul numărul 6 al campionatului, CS Municipal Târgovişte şi-a trecut în cont ultimele trei succese, care i-au asigurat parcursul fără greşeală din acest tur de campionat.
Duminică, luni şi marţi fetele noastre au trecut de Dinamo Bucureşti, FC Argeş Piteşti şi CSM Medgidia, victoriile aducân-du-i CSM-ului o zestre de 9 puncte.
Rezultatele turneului de la Târgovişte au fost:

Grupa Târgovişte Duminică, 13 decembrie FC Argeş – CS Medgidia 0-3 (14-25, 19-25, 18-25) CSM Târgovişte -CS Dinamo Bucureşti 3-1 (25-22, 25-17, 22-25, 25-17)
1-3 (15-25, 25-23, 20-25, 25-27).

S-A ÎNCHEIAT TURUL CAMPIONATULUI DE VOLEI. REZULTATE COMPLETE ALE ULTIMELOR ETAPE

La Târgovişte, echipa locală, CSM, a învins cu scorul de 3-1 pe CS Medgidia, echipa care a fost revelaţia acestui ultim turneu al anului. Heydi Casanova a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 30 de puncte, în vreme ce de la învinse sa remarcat Adriana Matei, care a […]