CSM S-A IMPUS ȘI ÎN CAMPIONATUL DE VOLEI

Date:

După două ore de joc, echipa târgovișteană a obținut o victorie importantă în fața fetelor de la CSU Medicina Târgu Mureș. Partida a fost plină de adrenalină, ambele combatante dând totul pentru victorie.

De la începutul jocului, voleibalistele noastre au arătat că sunt determinate să își adauge trei puncte în clasament. Cu atacuri puternice și o apărare solidă, jucătoarele Clubului Sportiv Municipal au reușit să obțină un avantaj solid încă de la început. Cu toate acestea, echipa adversă nu a renunțat ușor, oferind o rezistență puternică și reușind să recupereze puncte importante, mai ales în setul trei, set pe care cu mult efort l-au câștigat.

Meciul a fost marcat de schimburi spectaculoase și lovituri impresionante din partea ambelor echipe. Fetele noastre au demonstrat o tehnică impecabilă și un spirit de echipă remarcabil.

Scor final: CSU Medicina Târgu Mureș-CSM Târgoviște:1-3 (23-25; 19-25; 30-28; 17-25).