Published On: lun, aug. 19th, 2019

CHINDIA, VICTORIE DE POVESTE CU DINAMO! Chindia Târgovişte – Dinamo Bucureşti 3-2 (2-0)

Antrenor: V. Moldovan
Dinamo: Piscitelli – De Moura, Klimavicius, Ciobotariu, Sin (20 Corbu)- Răuţă, Grigore -Sorescu, Bru (46 Bru), Mihaiu (62 Nistor)- Montini. Antrenor: D. Uhrin.
Minutul 3 Chindia are prima ocazie a meciului. Daniel Florea a trimis cu capul puţin pe lângă poartă din centrarea lui Martac.
Minutul 10 Gazdele au o nouă ocazie! Neguţ a tras plasat la colţul lung, dar Piscitelli a respins în lateral.
Minutul 19 GOOOOOOL Chindia! Reuşită superbă la Ploieşti! Neguţ a preluat pe piept, s-a întors fără ca mingea să cadă şi a tras din prima lângă bară.
Minutul 23 Dinamo a avut prima ocazie abia la jumătatea reprizei. Mihai a tras din colţul careului în braţele lui Piscitelli.
Minutul 82 GOOOOOOOL Dinamo! Sorescu a centrat perfect în careu, iar Nistor a redus din diferenţă.
Minutul 45+3 GOOOOOOL Chindia, chiar înainte de pauză! Cherchez a centrat perfect din corner, Leca a reluat cu capul spre poartă, iar Moura nu e capabil să o respingă de pe linia porţii.
Minutul 54 GOOOOOL Dinamo! Montini a înscris din doar câţiva metri, după ce Aioani a respins în faţă un şut venit din afara careului.
Minutul 65 GOOOOOOL Chindia! Cherchez înscrie dintr-un penalty obţinut de Florea, care a fost faultat de Klimavicius.