CHINDIA JOACĂ DUMINICĂ CU HERMANNSTADT

0 0

Echipa dâm-boviţeană va juca în deplasare şi în etapa a VIII-a a campionatului, urmând să întâlnească AFC Hermannstadt duminică, 1 septembrie, ora 18.00, la Târgu Mureş. Neguţ &.co au remizat cu Politehnica Iaşi, 2-2, la capătul unui meci spectaculos, în timp de Hermannstadt încheie astăzi runda a şaptea a Ligii I, pe terenul lui Dinamo. Roş-albaştrii ocupă poziţia a zecea în clasament, cu cinci puncte.
Se întrerupe campionatul
Liga I va lua o pauză după meciurile etapei a VIII-a, provocată de jocurile echipei naţionale cu Spania (5 septembrie, Bucureşti) şi Malta (8 septembrie, Ploieşti). Campionatul se va relua spre jumătatea lunii septembrie. În runda a IX-a, Chindia va juca la Ploieşti cu Sepsi.

S-A ACCIDENTAT TÂRGOVIŞTEANUL VLAD

Andrei Vlad a avut parte de 34 de minute de coşmar la Mediaş. Portarul de la FCSB a gafat la golul înscris de Darius Olaru, iar apoi s-a accidentat, la o fază banală, fiind înlocuit de Cristi Bălgrădean. Prezent în studiourile Digi Sport, Helmut Duckadam nu s-a ferit să îl […]