AUR PENTRU CS TÂRGOVIŞTE Ionuţ Panait a câştigat finala categoriei 59 de kilograme la Cupa României de box pentru cadeţi

boxRezultat excelent al secţiei de box din cadrul Clubului Sportiv Târgovişte la ultima ediţie a Cupei României, disputată zilele trecute la Târgu Jiu. lonuî Panait, pugilist pregătit de Gigel Stan, a cucerit medalia de aur, impunându-se la categoria 59 de kilograme într-o finală cu ploieşteanul Eusebiu Matei. În semifinalele aceleiaşi categorii, prahoveanul trecuse de Niculae David, boxer legitimat la CSM Târgovişte, însă nu a mai reuşit să îl învingă pe lonuţ Panait în ultimul act al turneului de la Târgu Jiu.
Sportivii târgovişteni au mai obţinut alte trei medalii la Cupa României de cadeţi. La categoria 56 de kilograme, Gabriel Ştefan (CS Târgovişte) a cucerit medalia de argint, la fel cum s-a întâmplat şi cu George Şumurduc, de la CSM Târgovişte, care a pierdut finala categoriei 68 de kilograme. Andrei Niţu (CSM Târgovişte) s-a întors şi el cu medalia de bronz de la Cupa României, acesta fiind eliminat în semifinalele categoriei 76 de kilograme.