Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
sâmbătă, aprilie 18
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Administraţie»ATENȚIE! Toate drumurile din județul Dâmbovița sunt împânzite de zeci de radare și  polițiști 
Administraţie

ATENȚIE! Toate drumurile din județul Dâmbovița sunt împânzite de zeci de radare și  polițiști 

Roxana - Ionela BoteaBy Roxana - Ionela Botea08/05/2024Niciun comentariu1 Min Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

 Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița vor fi la datorie, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru prevenirea producerii oricăror evenimente antisociale.

Prioritatea polițiștilor constă în prevenirea și descurajarea oricăror fapte de natură să tulbure liniștea și siguranța cetățenilor, prevenirea infracţiunilor stradale, precum și în asigurarea unei intervenții rapide.

Totodată, pentru prevenirea evenimentelor rutiere negative, pe lângă prezența activă în trafic, polițiștii vor folosi și aparatele radar.

 Șoferii sunt sfătuiţi să nu conducă sub influenţa băuturilor alcoolice sau a altor substanțe interzise, să reducă viteza de deplasare în zonele cu circulaţie intensă, să circule cu prudenţă sporită  în momentul  în care trec pe lângă grupuri de pietoni, să nu oprească autovehiculele în apropierea lăcaşelor de cult şi să respecte semnalele poliţiştilor rutieri.

Pietonilor le recomandăm să circule pe trotuare, să traverseze strada numai prin locurile special amenajate trecerii pietonilor, după o temeinică asigurare şi să nu staţioneze pe partea carosabilă.

În caz de urgență sau dacă aţi asistat ori aveţi cunoştinţă despre comiterea vreunei fapte antisociale, sesizați cel mai apropiat poliţist ori sunaţi la 112 – Apelul Unic de Urgenţă!

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Roxana - Ionela Botea

Related Posts

Administraţie

ANFP și ICDL România lansează campania „DigiReady” pentru dezvoltarea competențelor digitale în administrația publică 

17/04/2026
Administraţie

Astăzi, Biserica Ortodoxă prăznuiește Izvorul Tămăduirii, sărbătoare importantă din prima vineri după Paști, dedicată Maicii Domnului

17/04/2026
Administraţie

Prețurile carburanților au înregistrat o scădere semnificativă pe piața din România, după ce liderul sectorului de distribuție, OMV Petrom, a operat noi reduceri consistente.

16/04/2026
Administraţie

Inflația anuală a urcat la 9,87% în luna martie 2026, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică

16/04/2026
Administraţie

Municipiul Târgoviște găzduiește sâmbătă, 18 aprilie, începând cu ora 10:00, un eveniment de amploare dedicat iubitorilor de animale, organizat în Parcul Chindia.

16/04/2026
Administraţie

Angajatorii care încadrează ucenici pot primi o subvenție de 2.250 de lei pe lună pentru fiecare persoană angajată în regim de ucenicie

16/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.