ANL va construi apartamente i garsoniere pentru Tinerii din Petrești

Date:

În beneficiul tinerilor din comuna Petrești, administrația publică locală a obținut aprobarea pentru proiectul prin care vor fi construite câteva zeci de apartamente și garsoniere familiilor care au nevoie de o locuință.

 Proiectul a fost elaborat pentru construirea a 48 apartamente și garsoniere prin ANL. Unitățile locative vor fi în imobile tip P+2 lângă Căminul Cultural Petrești, unde există  toate utilitățile publice( apă, canal, gaze, curent electric, drum asfaltat, loc de joacă, parc).

Investiția  va fi realizată prin Agenția Națională pentru Locuințe, în cadrul programului de construire locuințe pentru tineri, destinate închirierii.

Tinerii care depun cerere le pot închiria și ulterior chiar achiziționa, în anumite condiții.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

DÂMBOVIȚEANCA ANDREEA PĂRĂLUȚĂ, ÎN LOTUL ROMÂNIEI DE FOTBAL FEMININ

În luna februarie, naționala feminină dispută primele meciuri din...

Start-up Nation 2024-2025: A fost publicat noul proiect al procedurii de implementare a programului

La sfârșitul săptămânii trecute a  fost publicat un nou...

Târgoviște: Condiții de trafic decente după ninsorile consistente de luni și marți

După două zile de ninsori însemnate cantitativ și temperaturi...

 ALERTĂ: Vulnerabilități critice de securitate descoperite la nivelul unor produse Palo Alto Networks

Avertisment major de securitate pentru utilizatorii Palo Alto Networks.O...