ANDREEA PĂRĂLUŢĂ, TITLUARĂ ÎN EŞECUL ROMÂNIEI CU SLOVACIA Dâmboviţeanca a apărat poarta primei reprezentative de fotbal feminin până în minutul 60

Naţionala feminină a fost învinsă de reprezentativa Slovaciei într-un meci amical disputat la Senec, scor 3-1! Unicul gol al tricolorelor a fost marcat de Laura Rus în minutul cinci!
SLOVACIA – ROMÂNIA 3-1
Au marcat: Hmirova (30, 35-pen), Surnovska (41) / Rus (5)
Slovacia: 1. Lucia El-Dahaibiova – 2. Laura Zemberyova, 6. Valentina Susolova, 9. Kristina Panakova, 10. Lucia Ondrusova, 11. Patricia Hmirova, 13. Kristina Kosikova, 16. Diana Bartovicova, 19. Jana Vojtekova, 20. Andrea Horvathova, 21. Martina Surnovska. Selecţioner: Peter Kopun.
România: 1. Andreea Părăluţă (60′ Camelia Ceasar) – 5. Melinda Nagy, 6. Maria Ficzay, 18. Cosmina Duşa (46′ Claudia Bistrian), 19. Adina Giurgiu – 4. Ioana Bortan, 16. Bianca Sandu (46′ Ana Vlădulescu), 20. Cristina Carp (80′ Ioana Bălăceanu), 17. Nicoleta Deca (80′ Mădălina Tatar), 11. Mara Bâtea (72′ Bianca Ienovan) – 9. Laura Rus (72′ Carmen Marccu). Selecţioner: Cristian Dulca.
Rezerve: 12. Ceasar, 23. Boandă – 2. Ienovan, 3. Bratu, 7. Vlădulescu, 8. Bistrian, 10. Bălăceanu, 13. Marcu, 14. Herczeg, 15. Mirea, 21. Tătar. 22. Ambruş.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

CU FC PORTO, LA CENTENARUL DIVIZIONAREI C, FLACĂRA MORENI

Flacăra Moreni va împlini, la anul, 100 de ani de la înfiinţare. Capitolul de referinţă din istoria fotbalului morenar rămâne dubla cu FC Porto din Cupa UEFA, disputată în toamna lui 1989 (1-2, 0-2).La meciul de pe Cricov, pierdut de gal-ben-albaştri cu 1-2, cu gol încasat pe final, au asistat […]