Adevrsara CSM-ului din Târgovişte a făcut istorie pentru România ECHIPA DE VOLEI DIN BLAJ A JUCAT FINALA CHAMPIONS LEAGUE

Date:

Echipa turcă de volei feminin Va kifBank Istanbul a învins duminică formaţia Volei Alba Blaj, cu scorul de 3-0, în finala Turneului Final Four al Ligii Campionilor, de la Bucureşti. VakifBank Istanbul a câştigat trofeul şi în 2017, în timp ce Volei Alba Blaj încheie cu medalia de argint, după ce a jucat în premieră finala competiţiei.
Scorul pe seturi a fost 25-17, 25-11, 25-17, după 74 minute de joc.
Tot duminică, în finala pentru medalia de bronz, Imoco Volley Conegliano -Galatasaray Istanbul, scor 3-0 (25-17, 25-18,25-20).
Sâmbătă, în semifinale, VakifBank Istanbul a învins pe Imoco Volley Conegliano, cu scorul de 3-2 (25-22, 25-21, 17-25, 15-25, 16-14), iar în cea de-a doua, Volei Alba Blaj a învins pe Galatasaray Istanbul, scor 3-1 (23-25, 25-17,25-22,25-22).
Volei Alba Blaj s-a calificat direct la Turneul Final Four datorită faptului că este gazdă, iar celelalte participante au trecut şi prin faza Play-off 6 pentru accederea în ultimul act de la Bucureşti.
În 2017, Liga Campionilor a revenit tot echipei turce VakifBank Istanbul, care a evoluat, acum, pentru a şasea oară la Turneul Final Four şi are în total patru trofee la activ.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Avocat recuperare creante

Avantajele unui avocat in recuperarea creantelor Dacă te afli într-o...

Accidente de circulație  în lanț, pe drumurile din Dâmbovița

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați...

CONTROALE ÎN LOCALITATEA BĂLTENI: Au fost verificate centrele de fier vechi

Ieri,  17 aprilie, peste 200 de polițiști din cadrul...

Mesaje frauduloase concepute de atacatori, care vizează utilizatori din România în ultimul timp

Vorbim despre tehnci pe care infractorii le reciclează sub...