VULPE LE-A FURAT TOATE PUNCTELE DÂMBOVIŢENILOR FC Pucioasa – CS U Craiova II 1-2 (1-1)

Stadion: „Dumitru Popescu Tică”. Spectatori: 900.
Marcatori: Leotescu (40)/ Marcovic (34), Vulpe (68).
Pucioasa: Agachi – Călin, Marina, Blas, Diţă – Niculăescu (75 Nedelea), Calofir, Lungeanu, Iamandache (89 Grigorescu) – Letu, Leotes-cu (67 Călinescu). Antrenor: Cristian Bălaşa. Craiova 2: Dică – Borţa, Toiu, Popa (31 Bogdan), Juncu – Şerban (58 Dinu), Trancă (60 Vulpe), Ţegle, Rossi – V. Constantin, Marcov-ic (88 Nitu). Antrenor: Dragoş Bon. Au arbitrat: Adrian Frăţilă (Vadu Paşii – BZ) -Silviu Andrei (Râmnicu Sărat), Bogdan Mar-tinescu (Buzău).
Observatori FRF: Florin Stănescu (Dragomireşti -IF) şi Victor Radu (Bucureşti). Cartonaşe galbene: Marina (22), Lungeanu (24), Calofir (42), Leţu (78)/ Dică (22), V. Constantin (22), Dinu (89), Rossi (90+3). După remiza obţinută în faţa echipei lui Adrian Mititelu, echipa din Pucioasa a clacat în faţa celor aproape de spectatori veniţi să îi vadă la lucru pe elevii lui Cristian Bălaşa în meciul cu cealaltă formaţie din Bănie, CSU II Craiova.
Prima repriză a fost echilibrată cu cele două formaţii reuşind să-şi creeze câteva ocazii bune de gol, ocazii care s-au transformat în reuşite pe tabela de marcaj în două rânduri. Mai întâi Marcovic pentru oaspeţi şi apoi Leotescu pentru Pucioasa au stabilit scorul pauzei, un rezultat corect după desfăşurarea de forte.
În partea a doua doar oltenii au mai reuşit să găsească o dată drumul către poartă, Vulpe înscriind pentru 1-2 şi o înfrângere dureroasă pentru dâmboviţeni.

SE ŞTIU PRIMELE ECHIPE CALIFICATE ÎN 16-IMILE DE FINALĂ ALE CUPEI ROMÂNIEI

În perioada 11-13 septembrie, s-au desfăşurat 17 partide din faza a IV-a naţională a Cupei României, ediţia 2018-2019. Un singur joc mai este de disputat, Flacăra Moreni – Chindia Târgovişte, pe 18 septembrie. In faza şaisprezecimilor de finală intră în competiţie şi cluburile din Liga 1. Tragerea la sorţi a […]