Published On: mie, iul. 22nd, 2015

Voinţa Valea Voievozilor – Gaz Metan Vlădeni 5-5 (1-3) S-a ignorat canicula şi s-au marcat 10 goluri

sportAu marcat: Popa (min 50), I. Constantin (31), Stegăroiu (59), Alexandru (67), Chivu (83), respectiv Sinică (24), Nan (12 şi 88), Mâneci (37), Baraboi (74).
Valea Voievozilor: Lixandru – Gogu, Irimescu, D. Radu, Inchici, Ciomârtan, A. Poşircă. Păturică, A. Popa (cpt), I. Constantin, R. Dinu. Au mai intrat: Lujerdean, Chivu, D. Cosmin, Alexandru, Stegăroiu, Dumitrache. Antrenor: Dinu „Piciu” Ionaşcu
Vlădeni: V. Sinică – N. Sinică, Cârstea(cpt.), Butarus, Gligore, losif, Zaharia, Manea, Baraboi, Nan, Pop. Au mai evoluat: Ducă,Dracea, Ghe. Poşircă.
Antrenor Marin Stroe, delegat Nicolae Tiţa.
S-a jucat deschis, pe cartea ofensivei. Portarii celor două echipe au fost în permanentă alertă, iar la mijlocul terenului au fost dueluri aprige. In ciuda căldurii înăbuşitoare s-a jucat iute şi comprimat.
Prima repriză a fost a oaspeţilor. Aceştia s-au năspustit peste defensiva localnicilor.
După bara lui Popa (min 9), vizitatorii au preluat conducerea jocului şi Nan Silviu a deschis scorul, 0-1. Gazdele au egalat prin Iulian Constantin (31), 11. Apoi, Nicolae Sinică (24) şi Mâneci (37) au dus echipa din Vlădeni în avantaj de două goluri, 1-3.
După pauză băieţii lui Dinu „Piciu” lonaşcu, au fost mai proaspeţi şi mai energici. Au atacat cu toate liniile şi au presat careul advers. Popa (50) a redus din diferenţă, 2-3. Apoi Stegăroiu (59) a egalat la 3. Furia echipei lui „Piciu” a continuat şi Alexandru (67) a dus Valea Voievozilor în avantaj pentru prima oară, 4-3. Cu orgoliul rănit formaţia din Vlădeni a egalat prin Baraboi, 4-4. La poarta cealaltă Chivu (83) a făcut 5-4. Pe final de partidă, Vlădeni a egalat prin Silviu Nan care a stabilit scorul final, 5-5
In deschidere, copii 10-12 ani: Voinţa Valea Voievozilor – FCM Târgovişte 1-5.