Un meci pe contra, cu ratări multe F.C. Aninoasa – F.C.M. Alexandria 1-1 (1-0)

Au marcat: T. Calofir (min25) – C. Popescu (67).
Meciul s-a disputat pe stadionul
Comunal.
Spectatori 350.
Şuturi spre poartă 8 – 5, cornere 5 – 3. Aninoasa: Bărboiu – Marina, Pahonju (cpt), Neaga, Dijă (68 – I. Maicaru) -Grigorescu, Cernea (71 – D. Enescu), Călinescu, Roşciugă (51 – A. Ştefan), Ene (65 – Dinu), T. Calofir. Rezerve neutilizate: Prisceanu -Coman, Dedu.
Antrenori: Cristi Bălaşa, Răzvan Toboşaru
Alexandria: Olteanu (cpt) – Socoteală, Florinel, Sârbu, O. Gheorghe -Popescu, Mitran, Radu, Brânceanu (54 – David) – lenaru (46) – Barbălată), Desculju.
Rezerve neutilizate: Tănase – Başoteanu, Bărbuţ Antrenor Romică Ciobanu
Antrenor: Romică Ciobanu
S-a jucat deschis, cu atacuri şi ratări la porţile apărate de Bărboiu şi Olteanu. Dar au fost şi multe pase aiurea, dificultăţi la construcţie, schimbări greşite de direcţie.
F.C. Aninoasa a fost ceva mai ofensivă, dar şi F.C.M. Alexandria a avut o replică bună.
Din orgoliul gazdelor şi ambiţia vizitatorilor a ieşit un meci pe contre. Confruntarea a început cu ratarea lui Branceanu (3). La poarta lui Olteanu au ratat Grigorescu (15) şi Ene (21). Apoi, T. Calofir (25) a deschis scorul după o combinaţie cu Ene, 1-0. Replica echipei din Teleorman a venit imediat prin Brânceanu (27) care l-a remarcat pe Bărboiu. Ene (38) s-a aflat în situaţie bună dar a ratat.
Ultima ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Brânceanu (44). După pauză F.C. Aninoasa a atacat mai mult dar Roşciugă (50), T. Calofir (57), Ene, (61) nu l-au putut bate pe portarul Olteanu.
Cum ocaziile se răzbună, în min 67 Cosmin Popescu a egalat cu un şut din careul mare, 1-1. Echipa antrenată de Cristi Bălaşa a căutat golul izbăvitor dar a atacat cu acţiuni previzibile uşor de distrus. Au fost în faţa golului victorios, l. Moican (77) şi D. Enescu (79) când Desculţu, din poziţie bună a şutat peste poartă.