Trei dintre foştii jucători ai Chindiei, titular în Dinamo-Dunărea Călăraşi DANI POPA A MARCAT UNICUL GOL AL „CÂINILOR”

Formaţia Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Dunărea Călăraşi, în epilogul etapei a XII-a a Ligii I. Acesta a fost primul meci oficial pentru antrenorul Mircea Rednic de la revenirea pe banca tehnică a dinamoviştilor.
Pentru Dinamo a marcat Popa, în minutul 56, iar pentru Dunărea Călăraşi a înscris Ndiaye, în minutul 22.
0-1: Ndiaye trece de Popescu, îldribleazăşi pe Penedoşiînscrieînpoartagoală
1-1: Sorescu a centrat de pe parteadreaptăpânăîncareu de unde Popa a înscris cu capul din 6 metri
Dinamo Bucureşti: Penedo – Hanca, M. Popescu, Mezague, Olteanu – Salomao, Cooper, Gomelt (Popa ’46), Sorescu (Delorge ’70) – Subotic (Moldoveanu ’58), Grozav. Antrenor: Mircea Rednic
Dunărea Călăraşi: Straton – Gligorov, Şeroni, Dobrosavlevici, Ispas – Bourceanu (Cucu ’59) – Al. Munteanu, Honciu (Clemence ’85), Pană, Cârnaţ (Simion ’81) – Ndiaye. Antrenor: Dan Alexa
Cartonaşe galbene: Sorescu ’47, Hanca ’58 / Pană ’21, Honciu ’37, Ispas ’53, Munteanu ’90+3
Cartonaş roşu: Munteanu ’90+3 Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti) – Asistent 1: Mircea Orbuleţ (Bucureşti) – Asistent 2: Ciprian Danşa (Satu Mare) – Rezervă: lonuţ Coza (Cernica)
Observator LpF: Marin Petrache (Săbăreni); Observator CCA: Sorin Boca (Iaşi).
Înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci, iar fanii dinamovişti au afişat un mesaj pe care scria: „Odihneşte-te în pace, minune blondă!”.
De asemenea, fanii de la PCH au afişat un mesaj pe care scria: „lartă-ne,
Claudiu”.
La meci au asistat 2710 de spectatori, din care 20 de fani ai formaţiei Dunărea Călăraşi.