SE ŞTIU PRIMELE ECHIPE CALIFICATE ÎN 16-IMILE DE FINALĂ ALE CUPEI ROMÂNIEI

Mihai ROŞOIU

În perioada 11-13 septembrie, s-au desfăşurat 17 partide din faza a IV-a naţională a Cupei României, ediţia 2018-2019.
Un singur joc mai este de disputat, Flacăra Moreni – Chindia Târgovişte, pe 18 septembrie.
In faza şaisprezecimilor de finală intră în competiţie şi cluburile din Liga 1.
Tragerea la sorţi a partidelor din faza următoare este programată pe 18 septembrie, la Casa Fotbalului.
În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 17 iulie 2018, în această etapă au intrat în competiţie cele 21 de câştigătoare ale fazei a III-a naţionale şi 15 echipe care evoluează în ediţia actuală a competiţiei Liga 2. Meciurile s-au disputat într-o singură manşă, eliminatorie.
Marţi, 11 septembrie
CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti
0-3
CS Tunari – ACS FC Academica Clinceni
0-2
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti 2-1
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei -CS Luceafărul Oradea 1-4
AFC Unirea 1924 – ACS Industria Galda
7-5
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Baloteşti 3-2
Miercuri, 12 septembrie
CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava 2-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă -ACS Dacia Unirea Brăila 3-6
AFC Unirea 04 Slobozia – CS Sportul Snagov 2-3
AFC Progresul 1944 Spartac -FC Metaloglobus Bucureşti 2-0
CSM Slatina – Fotbal Club Argeş 2-0
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Mioveni
1-3
CSM Lugoj – ACS Energeticianul 1-2 AFC Ripensia Timişoara -ASU Politehnica Timişoara 1-2 AFC UTA Arad – ACS Poli Timişoara 2-1
Joi, 13 septembrie
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc –
CS Aerostar Bacău 3-2
ACS Fotbal Comuna Recea -AS FC Universitatea Cluj 1-3
Marţi, 18 septembrie
CSM Flacăra Moreni -AFC Chindia Târgovişte

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Inspectoratul de Stat în Construcţii - I.S.C

Inspectoratul de Stat în Construcţii – I.S.C