Published On: mar, iul. 3rd, 2018

S-AU TERMINAT MECIURILE DE BARAJ PENTRU PROMOVARE ÎN LIGA A III-A

Programul meciurilor:
Regiunea 1 30 iunie, ora 17:30 GAUSS BACĂU (Bacău) -AVÂNTUL ALBEŞTI (Botoşani) 1-0 (în tur 1-0)
Stadion: „Constantin Anghelache” (Bacău); Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); Asistenţi: Florin Pucheanu (Ulmi) şi Răzvan Mihai Dobre (Şotânga).
– Marcator: Vasile Dobârceanu (22)
FLACĂRA MUNTENII DE SUS (Vaslui) – ŞOMUZ FĂLTICENI (Suceava) 0-1 (în tur 0-5)
Stadion: Flacăra (Satu Nou -Vaslui);
Arbitru: Dorin Burloiu; Asistenţi: Florian Alexandru Vişan şi Răzvan Bedreaga (toţi din Galaţi).
– Marcator: Emanuel Şorodoc (85)
Regiunea 2 30 iunie, ora 17:30 CSC SÂNMARTIN (Bihor) –
MINAUR BAIA MARE
(Maramureş) 0-2 (în tur 0-0)
Stadion: Luceafărul (Sânmartin -Bihor);
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău) şi Adrian Mărginean (Aiud).
– Marcatori: Marius Gheorghe Feraru (1), Sandu Bococi (17) Regiunea 4 30 iunie, ora 17:30 PETROLUL BUSTUCHIN (Gorj)
– CRIŞUL CHIŞINEU CRiŞ (Arad) 0-3 la „masa verde” (în tur 0-4)
Stadion: Comunal Petrolul Bustuchin (Bustuchin – Gorj); Arbitru: Claudiu Gaitin (Timişoara); Asistenţi: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) şi Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara).
Regiunea 6 30 iunie, ora 17:30
CS BLEJOI (Prahova) – VENUS
INDEPENDENŢA (Călăraşi) 1-1 (în tur 1-5)
Stadion: Comunal Blejoi (Blejoi -Prahova);
Arbitru: Claudiu Ştef (Târgu Mureş); Asistenţi: Gabriel Boncz (Făgăraş) şi Lucian Ţuţu (Tărlun-
geni).
– Marcatori: Cristian Mihăiţă (36) / Marian Ene (58)
Regiunea 7 30 iunie, ora 17:30 CS FĂUREI (Brăila) – UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS
GALAŢI (Galaţi) 3-4 (în tur 4-0)
Stadion: Orăşenesc (Făurei -Brăila);
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea; Asistenţi: Louis George Oprescu şi Sebastian Păduraru (toţi din Ploieşti).
– Marcatori: Stelian Nicoliţă (), Bănel Nicoliţă (- pen.), Marius Moroianu () / Chiciuc (două), Grigoraş (- pen.), Ţuiu ()
30 iunie, ora 20:00 SCM GLORIA BUZĂU (Buzău) –
PESCĂRUŞUL SARICHIOI JUNIOR (Tulcea) 5-1 (în tur 3-0)
Stadion: Gloria (Buzău); Arbitru: Bogdan Dumitrache; Asistenţi: Ionuţ Traian Neacşu şi Gabriel Neagu (toţi din Bucureşti).
– Marcatori: Gabriel Bobe (10), Cristian Muşat (44), Andrei Cîmpeanu (73), Mihai Babageanu (76), Cristian Zaplaic (90) / Costel Ispas (2)
Rezultatele celorlalte meciuri de baraj şi echipele promovate în Liga 3:
Regiunea 1
ACSM CEAHLĂUL PIATRA
NEAMŢ (Neamţ) – VICTORIA LEŢCANI (Iaşi)
Ceahlăul a promovat la „masa verde”, fără să joace, fiindcă Victoria Leţcani nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.
Regiunea 2
UNIREA MIRŞID (Sălaj) – STICLA ARIEŞUL TURDA (Cluj) 24 (în tur 0-6)
ENERGIA NEGREŞTI OAŞ (Satu Mare) – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (Bistriţa-Năsăud)
Regiunea 3
NEMERE GHELINŢA (Covasna) – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (Braşov) 0-2 (în tur 0-1)
PĂLTINIŞ RĂŞINARI (Sibiu) -ACS MSE TARGU MUREŞ (Mureş) 3-1 (în tur 0-2) UNIREA CRISTURU SECUIESC (Harghita) – CS OCNA MUREŞ (Alba)
Regiunea 4
VOINŢA LUPAC (Caraş-Severin) – CS HUNEDOARA
(Hunedoara) 1-2 (în tur 1-0)
VIITORUL ŞIMIAN (Mehedinţi) -ACS DUMBRĂVIŢA (Timiş) 0-6 (în tur 0-5)
Regiunea 5
RAPID BUZESCU (Teleorman) – FLACĂRA HOREZU (Vâlcea)
0-1 (în tur 0-8) VEDIŢA COLONEŞTI (Olt) -UNIREA BASCOV (Argeş) 0-1 (în tur 1-2)
FC U CRAIOVA 1948 (Dolj) -GLORIA CORNEŞTI (Dâmboviţa)
Regiunea 6
FOTBAL CLUB R BUCUREŞTI
(Bucureşti) – AFC SINGURENI (Giurgiu) 10-1 (în tur 7-0) CSO BRAGADIRU (Ilfov) -ABATORUL SLOBOZIA (Ialomiţa) 4-2 (în tur 1-1)
Regiunea 7 CS MEDGIDIA (Constanţa) -SPORTUL CIORĂŞTI (Vrancea) 3-0 (în tur 2-2)

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>