S-AU JUCAT PRIMELE MECIURI DIN BRAJAUL DE PROMOVARE ÎN LIGA A III-A

Mihai ROŞOIU

Regiunea 1
16 iunie, ora 18:00
VICTORIA LEŢCANI (Iaşi) – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ (Neamţ) 03
Ceahlăul promovează la „masa verde”, fără să joace, fiindcă Victoria Leţcani nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.
Regiunea 2
16 iunie, ora 18:00
STICLA ARIEŞUL TURDA (Cluj) -UNIREA MIRŞID (Sălaj) 6-0
Stadion: Municipal (Turda – Cluj); Arbitru: Cristian Codrea; Asistenţi: Răzvan Ionuţ Soponar şi Ştefan Daniel Lar (toţi din Baia Mare).
– Marcatori: Cristian Paleoca (8), Radu Blaga (42 – autogol), Adrian David (46), Alexandru Savu (48), Marius Ionescu (53), Ştefan Silaghi (67)
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (Bistriţa-Năsăud) – ENERGIA NEGREŞTI OAŞ (Satu Mare) 3-0
Unu FC Gloria promovează la „masa
verde”, fără să joace, fiindcă Energia
Negreşti Oaş nu are CIS şi, astfel, nici
drept să participe la baraj.
Regiunea 3
16 iunie, ora 18:00
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (Braşov)
– NEMERE GHELINŢA (Covasna) 1-0
Stadion: Tineretului (Braşov);
Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina);
Asistenţi: Ştefan Dumitrache (Palanca –
Prahova) şi Mircea Rusu (Bertea –
Prahova).
– Marcator: Ciprian Răduţoiu (54)
ACS MSE TARGU MUREŞ (Mureş) -PĂLTINIŞ RĂŞINARI (Sibiu) 2-0
Stadion: Transil (Târgu Mureş – Mureş); Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: George Suciu (Câmpia Turzii) şi Csaba Antal (Cluj-Napoca).
– Marcatori: Tamas Moldovan (28), Emilian German (30)
CS OCNA MUREŞ (Alba) – UNIREA
CRISTURU SECUIESC (Harghita) 3-0 CS Ocna Mureş promovează la „masa
verde”, fără să joace, fiindcă Unirea
Cristuru Secuiesc nu are CIS şi, astfel, nici
drept să participe la baraj.
Regiunea 4
16 iunie, ora 18:00
CS HUNEDOARA (Hunedoara) –
VOINŢA LUPAC (Caraş-Severin) 0-1
Stadion: „Michael Klein” (Hunedoara); Arbitru: Marius Naidin (Piteşti); Asistenţi: Lucian Tănase (Piteşti) şi Nicuşor Marin (Suseni – Argeş).
– Marcator: Dan Şandru (11)
ACS DUMBRĂVIŢA (Timiş) – VIITORUL
ŞIMIAN (Mehedinţi) 5-0
Stadion: Comunal (Dumbrăviţa – Timiş); Arbitru: Rareş George Vidican; Asistenţi: Ioan Alexandru Corb şi Ciprian Fiter (toţi din Satu Mare).
– Marcatori: Dacian Bîrză (11), Dan Silaghi-Perju (15, 78, 84), Florin Nanu (45) Regiunea 5
16 iunie, ora 18:00
FLACĂRA HOREZU (Vâlcea) – RAPID BUZESCU (Teleorman) 8-0
Stadion: Treapt (Horezu – Vâlcea); Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti); Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa -Prahova) şi Doru Nicolae Petre (Bucov -Prahova).
– Marcatori: Ovidiu Popescu (15), Bobi Verdeş (22, 24), Raul Nistor (31, 61), Radu Georgescu (39), Samson Nwabueze (78), Ion Simeanu (87)
UNIREA BASCOV (Argeş) – VEDIŢA COLONEŞTI (Olt) 2-1
Stadion: Orăşenesc (Mioveni – Argeş); Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran; Asistenţi: Pompiliu Costinel Barbu şi Cristian Daniel Ilinca (toţi din Craiova – Dolj).
– Marcatori: Gabriel Dalu (46), Marian Marcu (90) / Florin Aria (80)
GLORIA CORNEŞTI (Dâmboviţa) – FC U
CRAIOVA 1948 (Dolj) 0-3
FC U Craiova 1948, echipalui Adrian Mititelu, promovează la „masa verde”, fără să joace, fiindcă Gloria Corneşti nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.
Regiunea 6 16 iunie, ora 18:00
ABATORUL SLOBOZIA (Ialomiţa) –
CSO BRAGADIRU (Ilfov) 1-1
Stadion: Abatorul (Slobozia – Ialomiţa); Arbitru: Cristian Georgescu; Asistenţi: Cosmin Vătămanu şi Alexandru Midvichi (toţi din Bucureşti).
– Marcatori: Iulian Bordei (65) / Cristian Păun (26)
Regiunea 7
16 iunie, ora 18:00
SPORTUL CIORĂŞTI (Vrancea) – CS
MEDGIDIA (Constanţa) 2-2
Stadion: Comunal (Salcia Veche -Vrancea);
Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti); Asistenţi: Mihăiţă Necula (Bucureşti) şi George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel).
– Marcatori: Florin Stanciu (25), Florentin Mănăilă (32) / Florin Stanciu (7 – autogol), Petre Bolojan (77)
16 iunie, ora 21:00
AFC SINGURENI (Giurgiu) – FOTBAL CLUB R BUCUREŞTI (Bucureşti) 0-7
Stadion: „Marin Anastasovici” (Giurgiu); Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Romică Bîrdeş (Piteşti) şi Mihai Marian Ionescu (Suseni – Argeş).
– Marcatori: Petre Goge (11, 57), Daniel Niculae (13), Marian Vlad (54), Alexandru Burlacu (63, 68, 84) * echipele trecute cu roşu au promovat la „masa verde” în Liga 3
Restul jocurilor tur vor avea loc sâmbăta viitoare, atunci când echipele de mai sus vor desfăşura returul: Regiunea 1 23 iunie, ora 17:30
Avântul Albeşti (Botoşani) – ACS Gauss Bacău(Bacău)
ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) – Flacăra Muntenii de Sus / FC 2007 Gârceni (Vaslui)
Regiunea 2
23 iunie, ora 17:30
ACS Bradul Vişeu de Sus / CS Minaur
Baia Mare (Maramureş) – CSC Sânmartin
(Bihor)
Regiunea 4
23 iunie, ora 17:30
CS Crişul Chişineu Criş (Arad) – AS
Petrolul Bustuchin (Gorj)
Regiunea 6
23 iunie, ora 17:30
CS Venus Independenţa (Călăraşi) – CS
Blejoi (Prahova)
Regiunea 7
23 iunie, ora 17:30
AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) -SCM Gloria Buzău (Buzău) Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) – CS Făurei (Brăila)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

SORANA CIRSTEA A URCAT UN LOC ÎN CLASAMENTUL WTA

Simona Halep continuă să conducă în clasamentul WTA, cu 7.970 de puncte, în ierarhia dată publicităţii luni, având acelaşi avans de 1.225 de puncte faţă de jucătoarea clasată pe locul secund, daneza Caroline Wozniacki. De altfel, primele zece locuri în clasamentul WTA de simplu sunt ocupate de aceleaşi jucătoare ca […]