Published On: mar, aug. 13th, 2019

S-A STABILIT COMPONENŢA SERIILOR DIN LIGA A III A

nichiduta.ro

Echipele din judeţul Dâmboviţa au fost repartizare în Seria C3, unde vor avea adversare foarte dificile
Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a aprobat joi, 8 august, componenţa celor 5 serii din Liga 3, sezonul 2019-2020.
Decizia a fost luată sub condiţia menţinerii Deciziei Comisiei de Disciplină şi Etică a FRF cu privire la CSM Satu Mare în toate căile de atac.
Cele 5 serii sunt următoarele:
SERIA I: AFC Botoşani 2, ACS Foresta Suceva, ACS Şomuz Fălticeni, CSM Bucovina Rădăuţi, CS Ştiinţa Miroslava, CSM Paşcani, FC Ozana Târgu Neamţ, ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ, CS Aerostar Bacău, CSM Bacău, ACS Huşana Huşi, ACS KSE Târgu Secuiesc, CSM Focşani 2007, ACS Suporter Club Oţelul Galaţi, CS Sporting Lieşti, ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
SERIA a II-a: AFC Metalul Buzău, CS
Făurei, ACS Dacia Unirea Brăila, CS Viitorul lanca, ACS Recolta Gheorghe Doja, AFC Unirea 04 Slobozia, ACS Înainte Modelu, AS FC Agricola Borcea, ACS Mostiştea Ulmu, CS Medgidia, CS Podeidon 2 Mai Limanu, CSA Axiopolis Sport Cernavodă, CS Afumaţi, SC Popeşti-Leordeni, SC Fotbal Club FCSB SA 2, CS Tunari
SERIA A IlI-a: AFC Progresul 1944 Spartac, CS Baloteşti, SC FC Voluntari SA 2, ACS SR Municipal Braşov, ACS Olimpic Cetate Râşnov, ACS Unirea Bascov, AFC Astra 2, CS Blejoi, AS FC Pucioasa, CSM Flacăra Moreni, ACS Vediţa Coloneşti M.S., CSM Slatina, CSM Alexandria, ACSO Filiaşi, Universitatea Craiova 2, CS Tractorul Cetate
SERIA a IV-a: U Craiova 1948 SA, CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ACS Flacăra Horezu, CS Viitorul Dăeşti, LPS Cetate Deva, CS Hunedoara, AFC Metalurgistul Cugir 1939, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, ACS Poli Timişoara, CSC Dumbrăviţa, AS Fortuna Becicherecu Mic, CS Şoimii Lipova, CS Gloria Lunca-Teuz Cermei, CS Naţional Sebiş, CS Crişul Chişineu Criş, ACS Progresul Pecica
SERIA a V-a: ACS lndustria Galda, AFC Unirea 1924, CS Viitorul Şelimbăr, CS Luceafărul Oradea, CSC Sânmartin, SCM Zalău, ACS Sticla Arieşul Turda, FC
CFR 1907 Cluj SA 2, FC Unirea Dej, CS
Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca, CSM Avântul Reghin, CSM Târgu Mureş, ACS Unu Fotbal Club Gloria, AFC
Odorheiu Secuiesc, ACS Fotbal Comuna Recea, CS Minaur Baia Mare
Luni, 12 august, începând cu ora 15:00, la sediul FRF, sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorţi a programului competiţional.
Prima etapă din noul sezon este programată pe 24 august 2019. Ultima din tur şi din acest an va avea loc pe 30 noiembrie 2019, urmând ca Liga 3 să se reia pe 7 martie 2020.

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro