Rezultatele şi programul echipelor româneşti în Cupele Europene la volei

Mihai ROŞOIU

FEMININ
Liga Campionilor, Grupa D, etapa a treia:
Vasas Obuda Budapesta (Ungaria) – CSM Volei Alba Blaj (joi 19 decembrie 2019, ora locală 19.00, ora 20.00 în România)
Celălalt meci din Grupa D: Nantes HB (Franţa) – A. Carraro Imoco Volley Conegliano (Italia) (marţi 17 decembrie 2019, ora locală 19.30, ora 20.30 în România)
Clasament Grupa D: 1. Nantes 2 victorii (6 puncte, setaveraj 6:1); 2. Conegliano 2v (5p, 6:2); 3. Vasas 0v (1p, 2:6); 4. BLAJ 0v (0p, 1:6).
Cupa CEV, 16-imi de finală, manşa tur:
CSM Târgovişte – Fatum Nyiregyhaza (Ungaria) 2:3 (22:25, 17:25, 29:27, 26:24, 10:15)
Au evoluat pentru Târgovişte: Van de Vyver – Herrera Alvarez 23p, Prokopic 7p, Sredic 11p (3 blocaje), Trică 9p, Bălae 19p, Vukomanovic-libero.
Au mai intrat: Calotă 3p, Muller 1p, Starcevic, Buterez 3p, Pamfil-libero.
Rezerve neutilizate: -.
Antrenori: Dragan Nesic şi Alexandru Cosma.
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: OK Kastela (Croaţia) sau Mladost Zagreb (Croaţia)
Cupa Challenge, 16-imi de finală, manşa tur:
CSM Lugoj – Dukla Liberec (Cehia) (miercuri 4 decembrie 2019, ora 19.00)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Ibsa CV CCO 7 Palmas (Spania) sau THY Istanbul (Turcia)
Kairos Ponta Delgada (Portugalia) – Ştiinţa Bacău (miercuri 4 decembrie 2019, ora locală 20.30, ora 23.30 în Româmia)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Dresdner SC (Germania) sau LLC „SC Prometey” Kamienskie (Ucraina) MASCULIN Cupa CEV, 16-imi de finală, manşa tur:
Dinamo Bucureşti – Arkas Izmir (Turcia) (miercuri 11 decembrie 2019, ora 17.00)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: United Volleys Frankfurt (Germania) sau Şahtior Solig-orsk (Belarus)
Savo Volley Kuopio (Finlanda) – CSM Arcada Galaţi (miercuri 11 decembrie 2019, ora locală 19.00, ora 19.00 în România)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Galatasaray HDI Istanbul (Turcia) sau Dukla Liberec (Cehia)
Cupa Challenge, 16-imi de finală, manşa tur:
Gentofte Volley (Danemarca) – ACS Volei Municipal Zalău (miercuri 11 decembrie 2019, ora locală 19.00, ora 20.00 în România)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: VK CEZ Karlovarsko (Cehia) sau Stroitel Minsk (Belarus)
SCM U. Craiova – Kladno Volejbal cz (Cehia) (10-12 decembrie 2019)
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Calcit Volley Kamnik (Slovenia) sau SC Portugal Lisboa (Sporting Lisabona, Portugalia)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Seminar de informare destinat potenţialilor beneficiari de finanţare Regio privind sprijinirea comunităţilor defavorizate din mediul urban

Agenţia pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia a organizat seminarul de informare privind promovarea oportunităţilor de finanţare nerambursabilă disponibile prin Programului Operaţional Regional (Regio) 2014 – 2020, destinate implementării măsurilor integrate pentru reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie şi excluziune, din oraşele sau municipiile cu peste 20. 000 […]