REZULTATELE PRIMEI MANŞE A BARAJULUI DE PROMOVARE ÎN LIGA A III-A

Mihai ROŞOIU

Duminică, 16 mai, au fost programate jocurile din manşa întâi a barajului de menţinere / promovare în Liga 3. S-au înregistrat următoarele rezultate:
Regiunea 1 Dinamo Bacău – Bradu Borca – nu s-a disputat, oaspeţii au informat Departamentul Competiţii că nu vor participa la baraj
CSM Paşcani – CSM Vaslui 2-1 (2-1)
Lorenzo Ungurenaşu (5), Eusebiu Mercaş (13 – pen.) / Ovidiu Boicu (33) AFC Odorheiu Secuiesc – Viitorul Liteni 2-0 (1-0)

Laszlo Hodgyai (35), Csongor Simo (74 –
pen.)
Regiunea 2 Team Săgeata – Avântul Valea Mărului
1-3 (0-0)
George lacob (76 – aut.) / Cosmin Partenie (50), George Afteni (79), Constantin Spânache (88) Sportul Chiscani – CSO Ovidiu – nu s-a disputat, oaspeţii nu au îndeplinit condiţiile de participare la baraj CS Făurei – CSM Feteşti 2-2 (0-2) Silviu Moise (63 – pen.), Marius Mocanu (85) / Marian Tudor (9), Nicolae Marin (44) Regiunea 3 ACSM Olteniţa – Petrolul 95 0-3 (0-2)
Gabriel Nicolae (2), Narcis Ţînţaru (20), Bogdan Dumitru (60)
Rapid Buzescu – Recolta Gheorghe Doja 0-3 (0-3)
Valentin Toma (10 – pen.), Costin Anton (34), Ovidiu Stan (37) Academica Clinceni 2 – Viitorul Domneşti 1-1 (0-1)
Mihai Badea (54) / Mihai Tudor (28)
Regiunea 4 CS Baloteşti – Real Bradu 0-2 (0-1)
Bogdan Naciu (12), Radu Păvăluţă (73) Concordia Chiajna 2 – ACSM Codlea 31 (1-0)
Ovidiu Marin (25), Cătălin Cocoş (70), lonuţ Constantin (90) / Vasile Oprea (85) AFC Băbeni – Kids Tâmpa Braşov 3-4
(2-1)
Laurenţiu Cazan (16), Cristian Gulea (45), Silviu Drăghia (48) / Nicolas Antone (36), Andrei Mureşan (50), Tudor Tenică (89), Mihnea Moroie (90+2)
Regiunea 5 Universitatea Craiova 2 – Voinţa Lupac 1-0 (1-0)
Vasile Constantin (11)
Dunărea Calafat – Progresul Ezeriş 1-1
(0-1)
Cosmin Raţă (88) / Liviu Străin (45)

Viitorul Şimian – Minerul Costeşti 2-1 (1-0)
Gabriel losu (30), Daniel Mişea (72) / Petru Proteasa (75)
Regiunea 6 Industria Galda – Pobeda Star Bişnov
0-0
AFC Hermannstadt 2 – Frontiera 2004 Curtici 1-2 (1-1)
Adrian Şter (42 – pen.) / Calvin Tolmbaye (19), Alin Gligor (62 – pen.) CSA Aurul Brad – Fortuna Becicherecu Mic 3-1 (1-1)
Darius Leucian (44 – pen.), lonuţ Filipaş (51, 65) / David Periat (li)
Regiunea 7 Rapid Jibou – Luceafărul Oradea 1-1 (11)
Ciprian Pavel (17) / Vinicius Teles (6) CS Ocna Mureş – CS Iernut 3-1 (2-0)
Claudiu Haiduc (42), Alexandru Cioară (45 – pen.), Flaviu Chişu (65) / Andrei Balea (72)
Progresul Şomcuta Mare – CSM Sighetu Marmaţiei 3-1 (2-1)
Bogdan Bîrle (15), Mark Parnău (28), Lorand Lang (57) / Nicolae Racz (35 –
pen.)
Returul este programat în data de 23 mai 2021.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Lumea, condusă de bolnavi (15)

Pierre Accoceşi dr. Pierre Rentchnick_Studiind cu atenţie faptele şi afirmaţiile publice, Freud ajunge la următoarea concluzie, referitor la Wilson: „Era un tip nevrozat, iar nevroza ca boală este un fundament foarte instabil pentru a avea o viaţă echilibrată din punct de vedere psihic. Tocmai defectele sale l-au ajutat pe Wilson […]