REZULTATELE ETAPEI A II-A DIN LIGA A III-A

Mihai ROŞOIU

Seria 1, etapa 2 19 septembrie, ora 17:00
Dante Botoşani – Ştiinţa Miroslava 1-3
Andrei Popovici (70) / Giani Unghianu (36, 54), Eduard Asăvoaei (90+3) CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava 0-1
Andrei Cerlincă (71)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani, nu se dispută
Şomuz Fălticeni – Sporting Juniorul Vaslui
1- 0
Eduard Julei (60 – penalty) Huşana Huşi – Bradu Borca 5-0
Paul Deleanu (3), Adrian Viorică (19, 83), Răzvan Chiriac (45), Georgios Economou (80)
Seria 2, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 1-2
Valentin Robu (66) / Alin Radu (61), George Pungă (90+4)
Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat 0-3
Andrei Câmpeanu (32, 58), Marius Constantin
(68)
19 septembrie, ora 17:00
Sporting Lieşti – CS Făurei 2-2
Daniel Gîţă (), Daniel Munchiu () / () CSM Bacău – CSM Focşani 2-2 Florin Nicodim (64, 75) / Sergiu Jurj (12, 28) SC Oţelul Galaţi – Avântul Valea Mărului
2- 0
Gabriel Răducan (28), Marius Matei (80)
Seria 3, etapa 2 19 septembrie, ora 15:00
Viitorul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni
0-3
Viorel Dinu (38), Cristian Onţel (47 – penalty,
88)
19 septembrie, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – Axiopolis Sport Cernavodă 2-7
(6), (23) / Rafael Stănescu (16), Cosmin Ionică (29, 31, 51, 54), Liviu Gheorghe (43), Cătălin Tudorica (78)
Agricola Borcea – Mostiştea Ulmu 1-2
Alexandru Caragea (57) / Valentin Andrei (35

  • penalty), Iulian Ilie (43)
    CS Afumaţi – Gloria Albeşti 2-1
    CSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-2
    Daniel Gheorghe (două)
    Seria 4, etapa 2 18 septembrie, ora 17:00
    CS Baloteşti – Concordia Chiajna 2 1-1

Constantin Greblea (61) / lonuţ Constantin (64)
19 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari 2 – CS Tunari 0-0 Metalul Buzău – Rapid 2 2-1
Cătălin Bardaş (72, 74) / Alexandru Despa
(30)
FCSB 2 – Steaua Bucureşti 1-2
Laurenţiu Ardelean (45+2 – penalty) / Remus Chipirliu (65), Andrei Antohi (90) Progresul Spartac – Dinamo 2 5-1
Eduard Matei (18), Robert Cazaciuc (31), David Ţone (62 – autogol), Giovanni Petcu (82 – penalty), Andrei Ohaci (90) / Dragoş Penes-
cu (5)
Seria 5, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 2-1
Fabian Dumitraş (30), Răzvan Zota (58) / Raul Drugă (14 – penalty)
19 septembrie, ora 14:00
SR Municipal Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2
Horia Popa (37 – penalty) / lonuţ Mândru (54 -autogol), Cosmin Turcu (55)
19 septembrie, ora 17:00
AFC Astra 2 – CSO Plopeni 5-1
George Merloi (40, 80), David Brăilă (67, 78), Marius Pahonţu (88) / Cătălin Vlad (30) KSE Târgu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 3-0
Zsolt Tanko (8), Attila Gall (55), Botond Mojzi
(90+2)
CS Blejoi – Corona Braşov 1-4
Cosmin Lambru (47) / Ştefan Nicolau (41, 55), Marian Cristescu (77 – penalty), Vlad Boţia (88)
Seria 6, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Unirea Bascov – Flacăra Moreni 2-3
Adrian lamandi (29), Marian Marcu (33) / lonuţ Petculescu (23), Dragoş Cernea (70), Adrian Pătulea (89)
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 1-0
Florin Moise (83)
Universitatea Craiova 2 – Petrolul Potcoava
2-3
Remus Trancă (5), Vasile Constantin (47) / Laurenţiu Ana (9), Marco Popa (67), Mihai Năvodaru (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa 1-0
Alexandru Armăşelu (77) Sporting Roşiori – Academica Clinceni 2 51
Alin Pencea (21), Patrick Diallo (42), Costin

Ciochină (50), Antonios Marin (61), Mihai Vin-tilă (84) / Vlad Motroc (70)
Seria 7, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti, nu se dispută
FC Hermannstadt 2 – Gaz Metan Mediaş 2 0-1
Bogdan Jica (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti 3-1
Adrian Stănică (20), Sebastian Preda (78), Gabriel Precup (83) / Florin Costea (50) Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Deva 3-1 Bogdan Dolcescu (45+1, 90+1), Constantin Roncea (82) / Miroslav Radak (48) CSM Jiul Petroşani – Măgura Cisnădie 0-1 Stanciu (28)
Seria 8, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-0
19 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timişoara – Crişul Chişineu Criş
0-2
Florin Teşedan (38), Andrei Sulea (73) Progresul Ezeriş – CSC Dumbrăviţa 0-5 Laurenţiu Telescu (15), Octavian Drăghici (22, 35), Costel Zurbagiu (29), Andrei Mura (40) Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Peci-ca 1-3
Rafael luga (17) / Florin Mateucă (9), Raul

Moraru (26), Dan Puie (33) Avântul Periam – Şoimii Lipova 1-1
Eduard Tismonar (68) / Claudiu Codoban (55)
Seria 9, etapa 2
18 septembrie, ora 17:00
Unirea Dej – Industria Galda 2-0
lonuţ Rus (27), Florin Blaj (63)
19 septembrie, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin 1-2
(19) / Dan Crişan (30), Sergiu Luca (82) CS Hunedoara – CS Ocna Mureş 1-0 Flavius lacob (71) CSO Cugir – Unirea Ungheni 1-0
loan Grozav (81)
Sănătatea Cluj – Unirea 1924 1-3
Dan Matei (32) / Mario Codrea (44), Alexandru Giurgiu (64, 73)
Seria 10, etapa 2 19 septembrie, ora 17:00
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 2-1
Sergiu Pop (25, 90+1 – penalty) / Marius Balogh (11)
SCM Zalău – Someşul Dej 1-0
Raul Stanciu (51 – penalty) Minaur Baia Mare – CA Oradea 4-1
Bogdan Minteuan (6), Paul Nistor (16), Sebastian Serediuc (51), Vasile Pop (60) / Marius Hosu (40)
Unu Fotbal Club Gloria – Progresul Şomcu-ta Mare 0-0
Sportul Şimleu Silvaniei – CSM Satu Mare
2-1
lsmael Guiti (45), Răzvan Pop (84) / Ervin Zsi-
ga (38)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Delir şi nebunie în perioada interbelică (XLIX) De la Rudolf Valentino la Adolf Hitler

de Gilbert Guilleminault, coordonator_Cel ce va mărturisi se numeşte Celestino Madeiros. Fiu de emigranţi portughezi, s-a născut în cartierele mizerabile din New Bedford, în Massachusetts. După câţiva ani, se va muta în Statul Rhode lsland. în Providence, a făcut parte dintr-o bandă de răufăcători. A fost condamnat de mai multe […]