REZULTATELE ETAPEI A 10-A DIN LIGA A III-A

Mihai ROŞOIU

Meciurile din etapa a 10-a a celor zece serii ale Ligii 3:
SERIA 1, etapa 10
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Dante Botoşani – Huşana Huşi 0-2
Sergiu Gîrdea (5), Petru Agrigoroaei
(89 – penalty) Şomuz Fălticeni – Bradu Borca 3-1 Christ Afalna (11, 14), Catalin Tutuţa (16) / Madalin Crenganiş (29) Bucovina Rădăuţi -Sporting Juniorul Vaslui 2-0 Robert Ciobanu (57, 69) Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava 0-1 Dudu Druga (30)
duminica, 22 noiembrie, ora 14:00
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ -CSM Paşcani
Seria 2, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
Dacia Unirea Brăila -Avântul Valea Mărului 4-0
Gabby Batchabi (47), Marius Cocîrla (56), Patrick Petre (85), Valentin Robu (88)
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Sporting Lieşti – Sportul Chiscani 3-0
Andrei Mihu (18 – penalty), George Danaila (31, 67)
SC Oţelul Galaţi -CSM Râmnicu Sărat 3-1 Bogdan Gavrila (35, 50), Gabriel Raducan (58) / Andrei Cîmpeanu (79) CSM Bacău – Viitorul Ianca 0-2 Laurenţiu Iorga (25 – penalty),
Alin Radu (32)
CS Făurei – CSM Focşani 1-1
Valentin Lungoci (85) / Razvan Gorovei (64)
Seria 3, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
Viitorul Constanţa 2 -Înainte Modelu 1-0
Robert Mustaca (84) sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni 1-0
Marian Ghiţa (36) Agricola Borcea – Gloria Albeşti 2-0 Alexandru Mihai (50), Laurenţiu Marin (80 – penalty) Axiopolis Sport Cernavodă -Mostiştea Ulmu 0-0
duminica, 22 noiembrie, ora 14:00
Recolta Gheorghe Doja -CSM Olteniţa
Seria 4, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
FCSB 2 – Dinamo 2 2-1
Alexandru Buziuc (66 – penalty), Ciprian Timiş (88) / Andreas Mihaiu (85 – penalty) CS Baloteşti – Steaua Bucureşti 1-5
Alexandru Iordan (54 – penalty) / Remus Chipirliu (11), Rareş Enceanu (26, 38, 84), George Calinţaru (86)
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
FC Voluntari 2 – Progresul Spartac 0-1
Mihai Ion (59) Metalul Buzău -Concordia Chiajna 2 3-0
Alin Iacob (33, 61), Catalin Bardaş (39) CS Tunari – Rapid 2 1-0 Elijah Seymour (46)
Seria 5, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
AFC Astra 2 – CS Blejoi 0-2
Claudiu Stoica (2), Ştefan Ghinea (90+5) Kids Tâmpa Braşov -Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 0-1
Lorand Fulop (24)
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
KSE Târgu Secuiesc -Corona Braşov 1-3
Zsolt Zsombori (10) / Alin Damian (17), Adrian Postolica (48 – autogol), Marian Cristescu (67) SR Municipal Braşov -Olimpic Cetate Râşnov 3-0 Cenk Firat (12, 73), Horia Popa (36) CSO Plopeni -AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

Cătălin Vlad (23 – penalty), Gabriel Dumitraşcu (54 – penalty)
Seria 6, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
Flacăra Moreni – FC Pucioasa 1-3
Andrei Iliescu (20) / Laurenţiu Blas (26), Narcis Marina (74 – penalty, 89 – penalty)
sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Universitatea Craiova 2 -Academica Clinceni 2 6-1
Alexandru Capac (12), Marian Danciu (42, 54), Robert Petre (63), Alberto Călin (66), lonuţ Mitran (82) / Florian Voicu (88) ACSO Filiaşi – CSM Alexandria 1-2 Eduard Dina (28 – penalty) / Cosmin Neagu (2), Marius Matei (73)
sâmbătă, 21 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Bascov – Sporting Roşiori Vediţa Coloneşti – Petrolul Potcoava
Seria 7, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
Viitorul Şelimbăr – CSM Deva 1-1
Alexandru Neacşa (24 – penalty) / Peter Lehel (90+3)
sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Flacăra Horezu -CSM Jiul Petroşani 3-0
Adrian Popa (17), Cristian Munteanu (45 -penalty), Radu Dobrescu (90) FC Hermannstadt 2 -Măgura Cisnădie 0-1 Marius Cosovanu (57) Gilortul Târgu Cărbuneşti -Gaz Metan Mediaş 2 2-1 Daniel Cocină (58, 69) / Raul Hăjmăşan
(82 – penalty) Viitorul Dăeşti – Minerul Costeşti 4-1 George Neacşu (28), Lucian lordache (39 – penalty), Octavian Vasile (71), Ştefan Paşoi (82) / lonuţ Vladu (88 – penalty)
Seria 8, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
ACS Poli Timişoara -Avântul Periam 7-0

Claudiu Matiş (13, 38, 60 – penalty), Danuţ Bilia (26), Mihai Hecsko (45+1, 86), Marius Calin (68) Fortuna Becicherecu Mic -CSC Dumbrăviţa 1-3 Robert Ehling (60) / Andrei Fagaraşanu (23, 81), Andrei Piţuc (90)
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Gloria Lunca Teuz Cermei -Şoimii Lipova 1-1
Radu Popa (15) / Abel Popa (90+3) Progresul Ezeriş – Progresul Pecica 0-0 Crişul Chişineu Criş -CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1
Sebastian Budur (45, 48) / Cosmin Mancaş (33)
Seria 9, etapa 10
vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00
Sticla Arieşul Turda -CS Ocna Mureş 4-1
Florin Dan (15, 41, 56), Valentin Lemnaru (83) / Tudor Cristea (89)
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Dej – Sănătatea Cluj 3-3
Florin Blaj (6), Ionuţ Rus (39), Mihai Kereki (57) / Cosmin Tilinca (8), Dan Matei (55), Andrei Ceaca (65) CSO Cugir – AFC Unirea 1924 1-0 Marius Lupu (84) CS Hunedoara – Unirea Ungheni 0-0
duminica, 22 noiembrie, ora 14:00
Industria Galda – Avântul Reghin
Seria 10, etapa 10
sâmbata, 14 noiembrie 2020, ora 14:00 Minaur Baia Mare -Progresul Şomcuta Mare 0-2
Mihai Gherghel (1), Marco Petrean (53) Luceafărul Oradea – Someşul Dej 2-3
Denis Laza (29), Carlos Covaciu (90+1) / Florin Boerean (33), Daniel Bruma (69), Daniel Popa (89)
duminica, 22 noiembrie, ora 14:00 Unu Fotbal Club Gloria -CSM Satu Mare CSC Sânmartin -Sportul Şimleu Silvaniei SCM Zalău – CA Oradea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

AUR PENTRU GABRIEL PLEŞA

Judocanul Gabriel Pleşa, legitimat la Clubul Sportiv Târgovişte, a devenit campion al României la juniori, la sfârşitul acestei saptamâni. Sportivul antrenat de Ilie Torcica a avut un parcurs excelent la Poiana Braşov, în finala Campionatului Naţional U16, în limitele categoriei 66 de kilograme.În disputa pentru aur, sportivul clubului nostru l-a […]