PUCIOASA ŞI FLACĂRA MORENI SE DUELEAZĂ ÎN TURUL 2 AL CUPEI ROMÂNIEI

Mihai ROŞOIU

Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al doilea tur al fazei naţionale a Cupei României, ediţia 2020/2021. Meciurile acestei faze sunt stabilite să se desfăşoare la data de 22 septembrie, marţea viitoare, de la ora 16:30, într-o singură manşă.
În această fază a competiţiei vor evolua cele 30 de echipe calificate din primul tur şi alte 24 de formaţii care au evoluat în sezonul recent încheiat al Ligii 3.
În total sunt 27 de meciuri determinate prin împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic.

Cel mai important club care participă şi în acest tur este Steaua, care va întâlni, tot pe teren propriu, pe SC Popeşti Leordeni, din Seria a 3-a a Ligii 3, după ce în faza anterioară a trecut cu 6-0 de CS Baloteşti.
Programul turului 2 al Cupei României, ediţia naţională 2020/2021:
Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica
Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăviţa CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara
Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc Industria Galda – AFC Unirea 1924 CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu Sporting Roşiori – CSM Alexandria Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti Olimpic Zărneşti – SR Municipal Braşov FC Pucioasa – Flacăra Moreni Metalul Buzău – CS Blejoi Steaua Bucureşti – SC Popeşti Leordeni CS Tunari – CS Afumaţi Agricola Borcea – Înainte Modelu Victoria Cumpăna – Axiopolis Sport Cernavodă

Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani Huşana Huşi – Sporting Lieşti CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi
Echipele calificate din turul 1. Două meciuri nu au dat, încă, o calificată în turul 2
Echipele care s-au calificat din turul 1 sunt: Viitorul Dăeşti, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, ACS Pobeda Star Bisnov, Unirea Ungheni, AFC Odorheiu Secuiesc, Olimpic Zărneşti, Sporting Roşiori, Steaua Bucureşti, Recolta Gheorghe Doja, Metalul Buzău, Dacia Unirea Brăila, Huşana Huşi, Sporting Lieşti, Şomuz Fălticeni, CSM Sighetu Marmaţiei – în timp regulamentar, Unirea Dej – după prelungiri -, Gloria Lunca Teuz Cermei, Sportul Şimleu Silvaniei, Unirea Alba Iulia, SR Braşov – după lovituri de departajare -, Industria Galda, FC Pucioasa, Agricola Borcea, Victoria Cumpăna, Axiopolis Sport Cernavodă, CS Făurei, CSM Bacău şi CSM Paşcani – la „masa verde”.
Interesant este că din meciurile turul 1 Jiul Rovinari – ACSO Filiaşi şi CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti, nici-una dintre echipe nu apare în turul 2. Comisia de Disciplină încă nu a deliberat în cazurile nedisputării acestori jocuri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

CEI DOI DÂMBOVIŢENI DIN LOTUL FCSB AU CORONAVIRUS

Explozia de infectări cu COVID-19 de la FCSB a surprins pe toată lumea, însă acum sănătatea jucătorilor este mai presus de orice. Florin Tănase este cel mai afectat de coronavirus dintre toţi cei 18 infectaţi de la FCSB.Jucătorul originar din Găeşti (Dâmboviţa) acuză cea mai gravă formă de infectare dintre […]