PUCIOASA A PIERDUT DUELUL DIN CUPĂ CU GLORIA CORNEŞTI

Mihai ROŞOIU

In conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 17 iulie 2018, în această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie. o CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS) 3-0 o AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
(NT) 0-2
o FC Vultureşti (VS) – AS Unirea Mirceşti (IS) 0-5
o Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM
Focşani 2007 (VN) 1-7
o ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR) 2-1
o CS Viitorul lanca (BR) – ACS Victoria Traian (BR) 0-1 o ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL) 3-1
o CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea
(CL) 1-3
o AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 8-9 o CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL) 1-3 o SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF) 3-0
o CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF) 0-3 o ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori
2008 (TR) 1-3
o AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Pucioasa (DB) 2-1
o FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH) 1-0
o CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL) 3-2
o CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
2- 0
o CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei
(AR) 0-5
o AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
3- 1
o ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB) 0-2 o ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS) 4-2 o CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM) 0-2 o ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)
2-1
o ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS) 1-5
o ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV) 1-4
o AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR) 4-3
o AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH) 6-5
Partidele AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT), U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ), AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM) nu s-au disputat. Echipele evidenţiate s-au calificat la „masa verde”.
Programul Cupei României, ediţia 2018/2019
Faza I: 1-2 august 2018
Faza a II-a: 15 august 2018
Faza a III-a: 29 august 2018
Faza a IV-a: 12 septembrie 2018
Faza 16-imilor de finală: 24 – 30 septembrie 2018
Faza optimilor de finală: 29 octombrie – 4 noiembrie 2018
Faza sferturilor de finală: 25 februarie – 3 martie 2019
Faza semifinalelor, manşa tur: 1 – 7 aprilie 2019
Faza semifinalelor, manşa retur: 22 – 28 aprilie 2019
Finala Cupei României: 2 iunie 2019

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

80 DE ECHIPE ÎNSCRISE IN NOUL SEZON AL LIGII A III-A

In cadrul şedinţei Comitetului Executiv, desfăşurată joi, 2 august, la Casa Fotbalului, s-a aprobat raportul privind situaţia cluburilor din Liga 3. Astfel, s-a aprobat reprimirea în Liga 3 a unor echipe retrogradate conform solicitării Departamentului Competiţii şi afilierea provizorie a echipelor retrogradate şi reprimite în Liga 3, sezonul 2018-2019. Lista […]