Published On: joi, Aug 24th, 2017

PROGRAMUL ŞI REZULTATELE MECIURILOR DIN TURUL AL DOILEA AL FAZEI NAŢIONALE A CUPEI ROMÂNIEI

PETROLUL PLOIEŞTI (PH) – URBAN TITU (DB) 2-0
Stadion: „Ilie Oană” (Ploieşti – Prahova);
Arbitru: Ana Maria Terteleac (Berceni – Ilfov); Asistenţi:
Alexandru Bodolan şi Marius Bărbulescu (ambii din Bucureşti).
Marcatori: Cosmin Lambru (61′), Nini Popescu (64′)
ora 17:30
SC POPEŞTI LEORDENI (IF) – UNIREA SLOBOZIA (IL) 5-6, după executarea loviturilor de departajare
Stadion: Inter Gaz (Popeşti Leordeni – Ilfov);
Arbitru: Mădălin Marinescu; Asistenţi: Adrian Bogdan Banu şi
Octavian Ciorescu (toţi din Ploieşti).
La pauză a fost 0-0, iar la final, după 90 minute, a fost 1-1. 1-1 a fost şi după 120 de minute. La loviturile de departajare a câştigat Unirea Slobozia cu 5-4. Adrian Răduca a înscris pentru Slobozia în timpul regulamentar, în minutul 71. VOINŢA LUPAC (CS) – CNS CETATE DEVA (HD) 2-5, după prelungiri
Stadion: Voinţa (Lupac – Caraş Severin);
Arbitru: Liviu Bălăcescu (Târgu Jiu); Asistenţi: Ion Nelu Glavan
(Vladimir – Gorj) şi Romeo Popa (Craiova).
Marcatori: Alexandru Coviţ (9′), Dorel Zamfir (76′) / Bogdan
Mintaş (19′), Robert Cristian (72′). A fost 2-2 după 90 de minute
de joc. În minutele de prelungiri, pentru Cetate Deva au mai
marcat Romică David (106′, 116′) şi Andrei Mihai Şoit (114′).
TRANSDOR TUDORA (BT) – CSM ROMAN (NT) 1-4
Stadion: Comunal (Tudora – Botoşani);
Arbitru: Adrian Frăţilă (Vadu Paşii – Buzău); Asistenţi: Silviu
Andreiu şi Bogdan Mihai Martinescu (ambii din Buzău).
Marcatori: … (86′ – pen.) / Daniel Marin (20′), Mădălin Popa (30′,
60′), Ovidiu Petrila (55′)
CIMENTUL BICAZ (NT) – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) 1-3
Stadion: Cimentul (Bicaz – Neamţ);
Arbitru: Octavian Ciucanu (Braşov); Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş (Făgăraş) şi Viorel Pânzaru (Braşov). Marcatori: Florin Băjănel (75′) / Attila Csuros (30′), Laszlo Hodgyai (31′), Barna Bajko (55′)
UNIREA MIRCEŞTI (IS) – AEROSTAR BACĂU (BC) 0-3
Stadion: Comunal Mirceşti (Iugani – Iaşi);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Ovidiu Arusoaiei
şi Florin Mihai Cosma (ambii din Piatra Neamţ).
Meciul nu va mai avea loc din cauza faptului că Unirea Mirceşti s-a prezentat fără doi medici, astfel că Aerostar Bacău va câştiga jocul la „masa verde”, scor 3-0. Cele două echipe sau prezentat la centrul terenului, iar arbitrul a fluierat finalul partidei! Aproximativ 200 de suporteri, atâţi câţi veniseră să vadă meciul, au plecat dezamăgiţi acasă.
Unirea, organizatoarea jocului, trebuia să asigure prezenţa pe durata meciului a unui medic delegat şi a medicul echipei. Potrivit duminicapetarla.ro, gruparea ieşeană avea doar un medic şi un asistent, însă arbitrul nu a dorit să dea drumul partidei în aceste condiţii. Al doilea medic a ajuns cu un minut întârziere după expirarea celor 15 minute de aşteptare, însă centralul Florin Andrei a fost de neînduplecat. CSM FOCŞANI (VN) – METALOSPORT GALAŢI (GL) 5-0 Stadion: Milcovul (Focşani – Vrancea); Arbitru: Mădălin Dicu; Asistenţi: Doru Nicolae Petre şi Sebastian Păduraru (toţi din Ploieşti).
Marcatori: Valentin Ion (31′), Mădălin Predoiu (49′, 64′), lonuţ Manu (59′), Cosmin Pasăre (73′)
ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI (GL) – AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL) 3-2
Stadion: Comunal (Schela – Galaţi);
Arbitru: Cristian Antonio Pascu; Asistenţi: Erchian lonus şi Silviu Brânduşă (toţi din Constanţa).
Marcatori: Spânache (22 – pen., 35, 85 – pen.) / Andrei Frunză
(71′), Emanoil Dodan (75′)
SPORTUL CHISCANI (BR) – SPORTING LIEŞTI (GL) 1-3
Stadion: Sportul (Chiscani – Brăila);
Arbitru: Sergiu Anton; Asistenţi: Gabriel Neagu şi Roxana Ivanov (toţi din Bucureşti).
Marcatori: Sorin Techiu (57′) / Marius Coman (5′), Voicu (37′), Blănaru (65′)
FC PĂPĂUŢI (CV) – OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT (BZ) 0-1
Stadion: Zagon (Zagon – Covasna);
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); Asistenţi: Lucian Ţuţu (Tărlun-geni) şi Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş). Marcatori: Florin Sava (75′)
VIITORUL FÂNTÂNELE (CT) – DELTA DOBROGEA TUL-
CEA (TL) 0-3
Stadion: Comunal (Fântânele – Constanţa);
Arbitru: Valentin Porumbel (Olteniţa); Asistenţi: Alexandru Mid-
vichi şi George Turcu (ambii din Bucureşti).
Delta se impune la „masa verde” după ce gazdele nu au putut asigura cerinţa FRF cu privire la prezenţa la stadion, pe durata jocului, a doi medici.
AGRICOLA BORCEA (CL) – AXIOPOLIS CERNAVODĂ
(CT) 2-0
Stadion: Comunal (Borcea – Călăraşi);
Arbitru: Marius Spînu (Bucureşti); Asistenţi: Gabriel Răduţă şi
Mircea Rusu (ambii din Ploieşti).
Marcatori: Ricardo Mihalache (15 – autogol), Laurenţiu Spătaru
(76)
INAINTE MODELU (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL) 5-1
Stadion: „Vasile Enache” (Modelu – Călăraşi);
Arbitru: Ovidiu Robu (Popeşti Leordeni); Asistenţi: Petruţa
Iugulescu (Târgovişte) şi Mihaela Ţepuşă (Bucureşti).
Marcatori: Burlacu (13′, 43′), Florin Marin (36′), Florin Anghel
(61′), lonuţ Vasile (90+1′) / Andrei Truţă (20′)
AFCM ALEXANDRIA (TR) – CS TUNARI (IF) 5-3
Stadion: Municipal (Alexandria – Teleorman);
Arbitru: Marius Naidin (Piteşti); Asistenţi: Nicuşor Marin şi Mihai
Marian lonescu (ambii din Suseni – Argeş).
Marcatori: Floricel (pen.), Terci, Calofir, Oprescu, Desculţu /
Stăncioiu (9′), Liviu Osca (21′ – pen.), Andrei Luca (68′ – pen.)
ASTRA PLOSCA (TR) – SPORTING ROŞIORI (TR) 1-5
Stadion: Comunal (Plosca – Teleorman);
Arbitru: Vasile Buzea (Bucureşti); Asistenţi: Cristian lonuţ
Măndită (Tunari) şi Silviu Goicea (Bucureşti). Marcatori: Stavarache (65′) / Fieraru (30′), Cercel (57′), Brânceanu (80′), Urîtu (82′), lvănică (90+2′)
GLORIA GAZ METAN CORNEŞTI (DB) – FLACĂRA MORENI (DB) 1-2
Stadion: Comunal Corneşti (Corneşti – Dâmboviţa); Arbitru: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Ovidiu Dorobanţu (Olanu – Vâlcea) şi Marian Silviu Costache (Râmnicu Vâlcea).
Marcatori: Silviu Mândru (54′) / Alin Neguţ (86′, 90′)
ŞTIINŢA TURCENI (GJ) – ACS ŞIRINEASA (VL) 0-3
Stadion: Orăşenesc (Turceni – Gorj);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Asistenţi: Andrei Ciu-
ciu (Piteşti) şi Cristian Daniel llinca (Craiova).
Marcatori: Florian Pîrvu (20′, 41′), Laurenţiu Manole (37′)
ŞOIMII LIPOVA (AR) – GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR)
3-0
Stadion: Şoimii (Pâncota – Arad);
Arbitru: Marius Omuţ (Satu Mare); Asistenţi: Călin Cimponeriu (Lugoj) şi Ovidiu Timar (Marghita).
Marcatori: Andrei Vasinc (26′ – pen.), Dumitru Copil (34′), Kevin Trabalka (68′)
VOINŢA BILED (TM) – CSM LUGOJ (TM) 2-1
Stadion: Comunal (Biled – Timiş);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa); Asistenţi: Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa) şi Casian Băla (Arad). Marcatori: Rareş Anghel (36′), Rareş Bloge (72′) / Cristian Pădurariu (45′)
CS DIOSIG BIHARDIOSZEG (BH) – NAŢIONAL SEBIŞ (AR)
0- 3
Stadion: Comunal (Diosig – Bihor);
Arbitru: Cristian Codrea; Asistenţi: Radu Despa şi Cristian Nico-
lae Lucaci (toţi din Baia Mare).
Marcatori: Claudiu Vereş (17′, 58′), Robert Pîslaru (87′)
PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE (MM) – AFC FOTBAL
COMUNA RECEA (MM) 2-10
Stadion: Comunal Recea (Săsar – Maramureş);
Arbitru: Zoltan Szekely; Asistenţi: Bogdan Mureşan şi Gheo-
rghe Vasile Tarba (toţi din Baia Mare).
Marcatori: … (25′ – pen.), Blidar (65′ – pen.) / lon Opriş (9′), Valer
Giurgiu (22′, 75′), Sergiu Ciocan (32′), Viorel Chinde (33′, 37′,
60′, 90′), Bandula Raini (78′), … (83′ – autogol) UNIREA ALBA IULIA (AB) – UNIREA DEJ (CJ) 1-0
Stadion: Cetate (Alba lulia – Alba);
Arbitru: Călin Gheorghe Lazăr (Mediaş); Asistenţi: Marius Alin Lazăr şi Mircea Andrei Roşca (ambii din Bistriţa). Marcator: Daniel Tat (57′)
Meciul a început cu 15 minute întârziere, deoarece echipa oaspete a ajuns mai târziu la stadion. CS IERNUT (MS) – INDUSTRIA GALDA (AB) 0-1 Stadion: „Cornel Orza” (lernut – Mureş); Arbitru: Mircea Salomir; Asistenţi: Doru Claudiu Lucaciu şi Pet-rică lonuţ Cîmpeanu (toţi din Cluj-Napoca). Marcator: Daniel Lupşan (75′)
UNIREA CRISTURU SECUIESC (HR) – AVÂNTUL REGHIN
(MS) 3-1
Stadion: Unirea (Cristuru Secuiesc – Harghita); Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: Marius Bălan (Dej) şi Joszef Peter (Sfântu Gheorghe). Marcatori: … / Andras Fulop (15′)
ASF ZĂRNEŞTI (BV) – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)
1- 5
Stadion: Celuloza (Zărneşti – Braşov); Arbitru: Cristian Anghelina (Piteşti); Asistenţi: Gabriel lon Cătană şi Adrian Păunescu (ambii din Târgovişte). Marcatori: Laurenţiu Rogojinaru (5′) / Bogdan Minciună (36′), Vlad Potecu (52′), Emanuel Popa (76′), Vlad Boţia (82′), Marian Bârligă (89′ – autogol)
PERFORMANŢA IGHIU (AB) – UNIREA JUCU* (CJ) 3-0 FC UNIVERSITATEA CLUJ (CJ) – VIITORUL ULMENI* (MM)
3-0
FC ZALĂU* (SJ) – SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 0-3 FC MILCOV* (OT) – ACSO FILIAŞI (DJ) 0-3
În cazul ultimelor jocuri, echipele marcate cu asterisc s-au retras din competiţie. Sursa: Liga2.ro

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>