Programul şi rezultatele echipelor româneşti în Cupele Europene la volei

Mihai ROŞOIU

FEMININ
Liga Campionilor, Grupa D, etapa a treia:
Vasas Obuda Budapesta (Ungaria) -CSM Volei Alba Blaj (joi 19 decembrie 2019, ora locală 19.00,
ora 20.00 în România) Celălalt meci din Grupa D: Nantes HB (Franţa) – A. Carraro Imoco Volley Conegliano (Italia) (marţi 17 decembrie 2019, ora locală 19.30, ora 20.30 în România)
Clasament Grupa D: 1. Nantes 2 victorii (6 puncte, setaveraj 6:1); 2. Conegliano 2v (5p, 6:2); 3. Vasas 0v (1p, 2:6); 4. BLAJ 0v (0p,
1:6).
Cupa CEV, 16-imi de finală, manşa retur:
Fatum Nyiregyhaza (Ungaria) -CSM Târgovişte 3-2 (14-25, 25-18, 25-14, 18-25, 16-14) – următorul adversar al echipei calificate mai departe: OK Kastela (Croaţia) sau Mla-dost Zagreb (Croaţia) – 0:3 în tur
Cupa Challenge, 16-imi de finală, manşa retur:
Dukla Liberec (Cehia) – CSM Lugoj (marţi 17 decembrie 2019, ora locală 18.00, ora 19.00 în România) -0:3 în tur – următorul adversar al echipei calificate mai departe: THY Istanbul (Turcia) – a eliminat-o pe Ibsa CV CCO 7 Palmas (Spania) cu un dublu 3:0 (ambele meciuri s-au jucat la Istanbul, pe 3 şi 4 decembrie)
Ştiinţa Bacău –
Kairos Ponta Delgada (Portugalia) (miercuri 18 decembrie 2019, ora 17.00) -3:0 în tur
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Dresdner SC (Germania) sau LLC „SC Prometey” Kamienskie (Ucraina) -3:0 în tur
MASCULIN Cupa CEV, 16-imi de finală, manşa retur:
CSM Arcada Galaţi –
Savo Volley Kuopio (Finlanda) (marţi 17 decembrie 2019, ora 18.00) -3:0 în tur
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: Galatasaray HDI Istanbul (Turcia) sau Dukla Liberec (Cehia) – 3:1 în tur
Arkas Izmir (Turcia) – Dinamo Bucureşti (joi 19 decembrie 2019, ora locală 19.00, ora 18.00 în România) – 3:0 în tur
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: United Volleys Frankfurt (Germania) sau Şahtior Soligorsk (Belarus) – 2:3 în tur Cupa Challenge, 16-imi de finală, manşa retur:
ACS Volei Municipal Zalău –
Gentofte Volley (Danemarca) (miercuri 18 decembrie 2019, ora 18.00) -2:3 în tur
– următorul adversar al echipei calificate mai departe: VK CEZ Karlovarsko (Cehia) sau Stroitel Minsk (Belarus) – 3:1 în tur
Kladno Volejbal cz (Cehia) – SCM U. Craiova (miercuri 18 decembrie 2019, ora locală 19.00, ora 20.00 în România) – 3:2 în tur – următorul adversar al echipei calificate
mai departe: Calcit Volley Kamnik (Slovenia)
sau SC Portugal Lisboa (Sporting Lisabona,
Portugalia) – 3:1 în tur

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

DECIZII ALE COMITETULUI EXECUTIV FRF

Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal din data de 20 august 2019, întrunit în mod statutar în conformitate cu art. 47 alin. (2) din Statutul Federaţiei Române de Fotbal, în prezenţa majorităţii membrilor săi, domnul Kyros Vas-saras lipsind motivat, adoptă următoarele decizii: ” Ia act de informaţiile prezentate de […]