Published On: vin, iul. 20th, 2018

Program infernal în primele etape pentru Chindia

nichiduta.ro

Federaţia Română de Fotbal a tras la sorţi în această dimineaţă, de la ora 11:00, calendarul competiţional al noii ediţii a Ligii 2. Campionatul eşalonului secund debutează pe 4 august.
În urma trageri la sorţi a rezultat ca echipele să aibă următoarele numere care să le indice programul conform tabelei Berger 20:
(echipe care sunt din acelaşi oraş şi care, conform regulamentului, trebuie să joace alternativ pe teren propriu)
2 – ASU Politehnica Timişoara
12 – ACS Politehnica Timişoara
18 – Metaloglobus
8 – Daco-Getica Bucureşti
(echipe care au solicitat să joace în deplasare)
15 – Sportul Snagov
14 – Academica Clinceni
13 – UTA Arad
(echipe nou-promovare care joacă acasă)
4 – Aerostar Bacău
9 – SSC Farul Constanţa
6 – Petrolul Ploieşti
I – ACS Energeticianul
3 – Universitatea Cluj (restul echipelor din Liga 2)
19 – Chindia Târgovişte
5 – FC Argeş
20 – Luceafărul Oradea
7 – CS Mioveni
II – Ripensia Timişoara
16 – CS Baloteşti
17 – Pandurii Lignitul Târgu Jiu
10 – Dacia Unirea Brăila Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2 este următorul:
ETAPA I – 4 august 2018
ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara – Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj – Metaloglobus Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu FC Argeş – CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
CS Mioveni – Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti – UTA Arad
SSC Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara
Etapa II – 11 august 2018
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila
UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – CS Mioveni
CS Baloteşti – Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş
Metaloglobus – Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj
ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timişoara
Etapa III – 18 august 2018
ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj – ACS Energeticianul
Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte
FC Argeş – Metaloglobus
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni – CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa – Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila – UTA Arad
Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara
Etapa IV – 25 august 2018
Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara
UTA Arad – Ripensia Timişoara
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov – SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
Metaloglobus – Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte – FC Argeş
ACS Energeticianul – Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Cluj

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro