Program infernal în primele etape pentru Chindia

Mihai ROŞOIU

Federaţia Română de Fotbal a tras la sorţi în această dimineaţă, de la ora 11:00, calendarul competiţional al noii ediţii a Ligii 2. Campionatul eşalonului secund debutează pe 4 august.
În urma trageri la sorţi a rezultat ca echipele să aibă următoarele numere care să le indice programul conform tabelei Berger 20:
(echipe care sunt din acelaşi oraş şi care, conform regulamentului, trebuie să joace alternativ pe teren propriu)
2 – ASU Politehnica Timişoara
12 – ACS Politehnica Timişoara
18 – Metaloglobus
8 – Daco-Getica Bucureşti
(echipe care au solicitat să joace în deplasare)
15 – Sportul Snagov
14 – Academica Clinceni
13 – UTA Arad
(echipe nou-promovare care joacă acasă)
4 – Aerostar Bacău
9 – SSC Farul Constanţa
6 – Petrolul Ploieşti
I – ACS Energeticianul
3 – Universitatea Cluj (restul echipelor din Liga 2)
19 – Chindia Târgovişte
5 – FC Argeş
20 – Luceafărul Oradea
7 – CS Mioveni
II – Ripensia Timişoara
16 – CS Baloteşti
17 – Pandurii Lignitul Târgu Jiu
10 – Dacia Unirea Brăila Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2 este următorul:
ETAPA I – 4 august 2018
ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara – Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj – Metaloglobus Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu FC Argeş – CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
CS Mioveni – Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti – UTA Arad
SSC Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara
Etapa II – 11 august 2018
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila
UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – CS Mioveni
CS Baloteşti – Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş
Metaloglobus – Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj
ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timişoara
Etapa III – 18 august 2018
ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj – ACS Energeticianul
Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte
FC Argeş – Metaloglobus
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni – CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa – Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila – UTA Arad
Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara
Etapa IV – 25 august 2018
Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara
UTA Arad – Ripensia Timişoara
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov – SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
Metaloglobus – Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte – FC Argeş
ACS Energeticianul – Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Cluj

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Jandarmeria Dâmboviţa, întâlnire pe linia prevenirii şi combaterii violenţei la manifestările sportive

La sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Dâmboviţa a avut loc o întâlnire de lucru între ofiţeri ai unităţii, reprezentanţi ai Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dâmboviţa, Poliţiei Locale Moreni, Direcţiei Judeţene de Sport şi Tineret, Asociaţiei Judeţene de Fotbal Dâmboviţa, ai clubului sportiv CSM Târgovişte, precum şi reprezentanţi ai societăţilor […]