Stadion: Comunal Baloteşti (Baloteşti -Ilfov);
Au marcat: Neagu (min. 40) – Neguţ (min. 8, 27, 76), L. Mihaiu (56)
Baloteşti: Fulga – C-tin. Dedu, Marciuc (cpt.), Flămânzeanu, N. Filip, M. Ginită, R. Minai, M. Neagu, C. Predescu, Al. Stoica, Clătinici
Rezerve: Iordan – FI. Niculae, G. Minai, Gojnea, Ov. Marin, F. Paraschiv
Antrenor: Florin Nofitovici
Chindia: Aioani – Martac, C. Dinu, Dudea, D. Dumitraşcu, D. Novac, Cr. Neguţ, Liv. Mihai, Andr. Şerban, Cherchez (cpt.), D. Florea
Rezerve: lus. Popescu – Crinel Stoica, Andr. Lungu, Bg. Vasile, Alin Manea, Mihaiu, Acasandrei
Antrenor: Viorel Moldovan
Arbitru: Florin Miron (Bucureşti); Asistenţi: Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ) şi Florin Mihai Cosma (Piatra Neamţ).
– Min 76 1-4 Cristian Neguţ interceptează o minge preluată larg în careu de un adversar şi şutează la colţul lung
– Min 56 1-3 Liviu Mihai trimite direct în vinclu dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri
– Min 40 1 -2 Marian Neagu reduce din diferenţa direct dintr-o lovitură liberă
– Min 27 0-2 La o minge lungă deviată peste apărarea Baloteştiului, Cristian Neguţ scapă singur cu Fulga şi înscrie cu un şut la colţul lung
– Min 8 0-1 Acţiune pe dreapta, finalizată cu centrare în mijlocul careului, acolo unde Cristian Neguţ preia scurt şi şutează la colţul scurt, reuşind să-l învingă rapid pe Fulga
Primele patru clasate au terminat învingătoare, însă cele mai mari emoţii le-a avut FC Petrolul Ploieşti, care a fost condusă de două ori de către ultima clasată, Dacia Unirea.
Brăilenii au condus la pauză prin reuşita lui Bebey, iar reluare am asistat la o avalanşă de goluri într-un interval de doar cinci minute. Claudiu Herea a punctat primul, în minutul 57, pentru ca gazdele să preia din nou conducerea la următoarea fază, prin golul lui Niţă. Doar un minut a durat bucuria brăilenilor, Şaim Tudor reuşind egalarea. Ultimul gol a căzut în minutul 62, când Arnăutu a punctat pentru 3-2 şi le-a adus prahovenilor toate cele trei puncte puse în joc.
Cele două reprezentante de pe podium ale Ilfovului, Academica şi Sportul Snagov au învins cu acelaşi scor, 2-0, pe ASU Poli, respectiv Energeticianul şi au rămas în coasta liderului, Chindia Târgovişte.
Neguţ, a doua triplă consecutivă
După 4-1 cu Sportul Snagov, Chindia a repetat scorul şi cu CS Baloteşti, Neguţ înscriind din nou de trei ori, la fel ca şi în etapa precedentă. Cu tripla din meciul de sâmbătă, jucătorul Chindiei a trecut pe primul loc în clasamentul golgheterilor, cu 11 reuşite, la fel ca şi Adrian Voicu de la Daco-Getica, însă toate din acţiunea, spre deosebire de atacantul bucureştenilor care are două din penalty.
Aerostar şi Metaloglobus au câştigat la limită, ambele cu 2-1, partidele disputate în deplasare, la Timişoara, respectiv Târgu Jiu. În schimb, în ultimul meci al zilei, SSC Farul şi CS Mioveni au remizat la trei, după ce oaspeţii au condus cu 1-0 şi 3-1.

Accidente de circulație  în lanț, pe drumurile din Dâmbovița

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați...

CONTROALE ÎN LOCALITATEA BĂLTENI: Au fost verificate centrele de fier vechi

Ieri,  17 aprilie, peste 200 de polițiști din cadrul...

Mesaje frauduloase concepute de atacatori, care vizează utilizatori din România în ultimul timp

Vorbim despre tehnci pe care infractorii le reciclează sub...