Published On: mie, iul. 24th, 2013

MECIURI TARI IN FAZA A II-A F.C. Municipal Târgovişte va înfrunta Juventus Bucureşti în al doilea meci oficial al anului

nichiduta.ro

Fcm Targoviste -Unirea TarlungeniF.C. Municipal Târgovişte şi-a aflat adversara din turul al doilea al Cupei României. Echipa lui Constantin Diaconu va înfrunta, pe propriul teren, pe Juventus Bucureşti, fostă divizionară secundă şi, foarte probabil, viitoare adversară într-una dintre cele 4 serii ale Ligii a III-a.
Federaţia Română de Fotbal a publicat marţi, pe site-ul oficial al forului de la Casa Fotbalului întreg programul a fazei a II-a a Cupei României:

Nr. JOCUL                                     STADIONUL          LOCALITATE/JUDEŢ Scor
1. AS Talna Oraşul Nou (SM) – CS FC Zalău (SJ) Comunal Talna Oraşul Nou/Satu Mare
2. AS Avântul Bârsana (MM) – FC Unirea Dej (CJ) Central Bârsana/Maramureş
3. ACS Viitorul Lechinţa (BN) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) Comunal Lechinţa/Bistriţa-Năsăud
4. ACS Miercurea Nirajului (MS) – SC FC Unirea 2006 SA (AB) NU SE DISPUTĂ
5. CS Performanţa Alba lulia (AB) – CS Sănătatea SP Cluj (CJ) Oarda de Jos Oarda de Jos/Alba
6. AS Spicul Şeica Mare (SB) – CSU Voinţa Sibiu (SB) NU SE DISPUTĂ
7. FC Hidişelul de Sus (BH) – CS Oşorhei (BH) Comunal Hidişelul/Bihor
8. CS Gloria CTP Arad (AR) – ACS Şoimii Pâncota (AR) Telecom Arad
9. FC Ripensia Timişoara (TM) – CS Millenium Giarmata (TM) Electrica Timişoara/Timiş
10. CS FC Caransebeş (CS) – AFCM Reşiţa 2012 (CS) CSS Balta Sărată Caransebeş/Caraş-Severin
11. CS Muncitorul Reşiţa (CS) – CS Minerul Jilţ Mătăsari (GJ) Comunal Lupac Lupac/Caraş-Severin
12. AS Podari (DJ) – FC Pandurii Tg. Jiu 2 (GJ) Comunal Podari/Dolj
13. AS Armata Aurul Brad (HD) – FC Hunedoara (HD) Aurul Brad/Hunedoara
14. AS Inter Markus Slatina (OT) – CS Jiul Rovinari (GJ) Comunal Coteana/Olt
15. ACS Hidro Rm. Vâlcea (VL) – SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) Hidro Rm. Vâlcea/Vâlcea
16. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) – FC Caracal (OT) Orăşenesc Roşiori de Vede/Teleorman
17. ACS Civitas Făgăraş (BV) – AFC Fortuna Brazi (PH) Parc Arena Făgăraş/Braşov
18. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – FC Unirea Câmpina (PH) Viorel Mateianu Boldeşti/Prahova
19. AFC Rapid Feteşti (IL) – CS Viitorul Axintele (IL) Tineretul Feteşti/Ialomiţa
20. CS Izbânda Hagilarea M. K. (TL) – CS Conpet Cireşu (BR) Delta Tulcea
21. ACS Naţional 2012 Goleşti (VN) – CSM Rm. Sărat (BZ) Comunal Goleşti/Vrancea
22. ACS Păpăuşi (CV) – FC Zagon (CV) Comunal Păpăuşi/Covasna
23. CS Sporting Lieşti (GL) – FCM Bacău (BC) Comunal Lieşti/Galaţi
24. CS Aerostar Bacău (BC) – CSM Moineşti (BC) Aerostar Bacău
25. FC 2007 Gârceni (VS) – SCM Petrotub Roman (NT) Comunal Gârceni/Vaslui
26. CS Rapid Dumeşti (IS) – CS Kosarom Paşcani (IS) Comunal Dumeşti/Iaşi
27. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Sporting Suceava (SV) Comunal Frătăuţii Vechi/Suceava
28. CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – FCM Dorohoi (BT) Comunal Ipoteşti M.E./Botoşani
29. FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) Orăşenesc Bolintin Vale/Giurgiu
30. FCM Târgovişte (DB) – CS Juventus Bucureşti (B) Alpan Şotânga/Dâmboviţa
31. AS Ilie Oană (B) – CS Voluntari (IF) Niţă Pintea Voluntari/Ilfov
32. ACS Progresul Cernica (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) Comunal Cernica/Ilfov
33. AS Popeşti Leordeni (IF) – CS Ştefăneşti (IF) Intergaz Popeşti Leordeni/Ilfov
34. CS Afumaţi (IF) – CS Baloteşti (IF) Comunal Afumaţi/Ilfov
35. CS Inter Clinceni (IF) – STĂ NU SE DISPUTĂ

Conform art. 31.9 din R.O.A.F., în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri (două reprize a câte 15 minute) şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare.
Faza a III-a a Cupei României – Timişoreana, la care vor participa cele 35 de echipe calificate din faza a II-a şi celelalte 3 echipe retrogradate din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri, 14.08.2013, ora 17.30.

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro