Published On: lun, iul. 13th, 2015

Meci amical Săgeata Găeşti — Viitorul Voineşti 6-0(5-0) Săgeata a jucat formidabil şi a făcut scor

sportAu marcat: Verdeş(4), Pietricică, Păun. A arbitrat Mugurel Ciocmată(Târgovişte). Meciul s-a disputant pe stadionul Tineretului.
Găeşti (prima repriză): Musceleanu -Brătescu, Păltineanu, Tuţă, Bârcă, G. Radu, Zaharia, Fl. Gheorghe, Mirel Matei, Verdeş, Pietricică
Găeşti (repriză a 2-a): Florică – Andrei, F. Pană, Joiţa, Codin – Dragomir, Tudorache, Buhuşi, R. Popescu – Păun, Opriţa.
Antrenori: Nicu Ifrim, Adrian Necşoiu. Voineşti: Bucur – Stroe, Bălăşoiu, D. Ciulu, losifescu, Gae, Petriceanu, Rădulescu, Suică – Mocanu, Dinu. A mai jucat Şerban. Din echipa din Voineşti au lipsit şapte jucători.
Antrenor: Dragoş Ciulu, Alexandru losifescu.
După mai multe incertitudini şi încercări, după ce s-a numit AS Găeşti 2015 şi AS Viitorul Găeşti iată că pe malurile Potopului a apărut o nouă echipă care se numeşte Săgeata Găeşti şi are acte în regulă. După un antrenament efectuat miercuri, formaţia din Găeşti a susţinut primul amical al verii. Adversară a fost nou promovata în categoria Onoare( Liga a 5-a), Viitorul Voineşti.
Trupa antrenată de Nicu Ifrim şi Adrian Necşoiu a jucat(mai ales în prima repriză) formidabil şi a făcut scor.
G. Radu şi Fl. Gheorghe au orchestrat magistral jocul găeştenilor. Apoi, Mirel Matei şi Pietricică au arătat ceva din frumuseţea sportului-rege, iar Verdeş a aratat că are simţul porţii. Şi ceilalţi componenţi au făcut acte de vitejie.
Săgeata Găeşti şi-a făcut echipă bună. Îi mai trebuie un portar. Transferul lui Eftimie(Petrolul Târgovişte) a picat.
În repriză secundă s-au folosit mai mulţi jucători de la grupa lui Gheorghe Ghenu şi jucători aflaţi în probe.
Viitorul Voineşti a dus-o rău. A suferit mult. Nu s-a racordat la viteza de joc. Va mai disputa meciuri amicale, dar cu echipe din Promoţie şi Onoare. Va cauta să mai achiziţioneze câţiva jucători mai valoroşi.
Săgeata Găeşti mai are în calendarul de meciuri amicale întâlniri cu: Flacăra Moreni (acasă, pe 18 iulie), Voinţa Adâncă (deplasare pe 26 iulie) şi Recolta Gura Şuţii (acasă, 1 august).
În program mai figurează o partidă cu Urban Titu, pe 8 august, dar acolo există un semn de întrebare.