Meci amical Flacăra Moreni – C.S.O. Băneşti (Prahova) 7-4 (4-1) Mult chef de fotbal

SPORTPentru Flacăra au marcat: Grozea 2, B. Negrea, lachimovici, M. Plăcintă 3.
A arbitrat Georgian Guzu (Moreni).
Meciul s-a disputat la
Moreni.
Flacăra: Halcu – Banu, Ciornovschi, A. Pârvu, Tronaru – Petre, B. Negrea, A. Negrea, Grădinaru – S. Pârvu, Grozea. Au mai jucat: Palamariu, lachimovici, L. Plăcintă, M. Plăcintă, Andrei. Au lipsit: Păsărică – Preda, Constantinescu, lliescu, Vlădescu, Bălan, Aliuş, Acasandrei.
Antrenori: Marian Vasilache şi Mircea Petrescu.
Practic, Flacăra a rezolvat meciul în prima repriză pe care a câştigat-o cu 4-1. în această perioadă de timp, trupa antrenată de Marian Vasilache şi Mircea Petrescu a dansat în treimea adversă presând continuu careul din faţa porţii. Prahovenii au avut zvâcniri răzleţe. Flacăra a avut mult chef de fotbal făcând spectacol.
în repriza secundă, echipa de pe malurile Cricovului Dulce n-a mai avut tupeul din prima parte.
Prahovenii au dat semne de viaţă şi au marcat trei goluri şi tot atâtea au primit.
în această repriză, Flacăra a alternat momentele bune de joc cu unele mai puţin inspirate.
C.S.O. Băneşti (locul 4 în Liga a 4-a Prahova) a arătat ca o echipă organizată dar a fost pedepsită de unele greşeli din apărare şi de pofta de joc a morenarilor.
Flacăra va mai juca mâine, cu Chindia Târgovişte şi marţi, 6 august, cu Gura Ocniţei. Ambele meciuri vor avea loc la Moreni.

ȘANSE MINIME PENTRU SORANA CÎRSTEA LA STUTTGART

Zilele trecute a fost efectuată tragerea la sorți pentru...

ARGINT LA CUPA ROMÂNIEI DE BOX PENTRU CS TÂRGOVIȘTE

Performanță remarcabilă atinsă de unul dintre cei mai promițători...

CSM TÂRGOVIȘTE, ZDROBITĂ DE SEPSI SIC SF. GHEORGHE ÎN PRIMUL MECI AL FINALEI MICI

Ultimele câștigătoare ale titlului național din baschetul feminin românesc...