Published On: lun, Feb 27th, 2017

Meci amical. Bine doar în repriză secundă. Juventus Bucureşti – Chindia Târgovişte 1-0

A marcat Chipirliu (min. 8 din 11 m) Meciul s-a disputat pe terenul Juventus (sintetic).
Chindia: Căbuz – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitraşcu – Pătru, Honciu, L. Mihai, Pencea, Cherchez – Nisipeanu.
Au mai jucat: Meilă, C. Dinu, Săftescu, Parghel, loniţă, Şerban, Stoica.
Au lipsit: Aioani (plecat la lotul naţional de juniori), Neguţ (accidentat), Grigore (în refacere). Antrenori: Nicu Croitoru, „Sică” Bârdeş, Cosmin Lunescu.
în ultimul meci amical al iernii „Lăncierii” târgovişteni au pierdut cu 1-0 (gol Chipirliu, min. 8 din 11 m) în faţă liderului din Liga a 2-a, Juventus Bucureşti.
Echipa din Colentina a condus ostilităţile în prima repriză, iar cea din Curtea Domnească în partea a doua a meciului.
Târgoviştenii au disputat în perioada prec-ompetiţională şase meciuri. A câştigat patru, 2-0 la Mioveni pe terenul „Pompieri” cu Flacăra Moreni, 2-1 (la Colibaşi – Argeş), 1-0 (la Buftea) cu C.S. Baloteşti, 2-1 (la Bucureşti) cu Metaloglobus Bucureşti. A remizat, 1-1 (la Bradu) cu S.C.M. Piteşti şi a pierdut cu 0-1 (la Bucureşti).
Chindia va debuta în sezonul de primăvară sâmbătă, 4 martie, acasă (stadionul Eugen Popescu) cu Academica Clinceni (locul 13, cu 24 p şi -3 la adevăr).
în prima etapă din anul 2017, Academica (a transferat 16 jucători) a învins în derbiul liberului pe C.S. Afumaţi, cu 1-0 (Chiacu 77).