MATEI BUCURA A AJUNS PANA ÎN SEMIFINALELE TROFEULUI AS

Un nou rezultat dătător de speranţe pentru tenismenul Matei Bucura. Sportivul clubului nostru, coordonat de Sorin Erlic, a ajuns până în careul de aşi la Trofeul TC AS Piteşti 2020 – ediţia XX.
Micuţul tenismen s-a oprit în semifinalele concursului după ce a fost învins de câştigătorul competiţiei Luca Hîrlişteanu (CS Ceramus Câmpulung), cu scorul de 6-4 7-6 (5).
Până la jocul din semifinale, Bucura a trecut, pe rând, de Florin Pantelimon (Tenis Prim Bucureşti) -6-2, 6-2, în primul tur, Tudor Ionescu (Club Champion Bucureşti) – 6-3, 1-6, 10-5 – turul 2 şi de David Sotir (ACS Young Development) – 6-1, 6-3, în sferturi.
La ediţia din acest an a Trofeului, tenismenul clubului nostru a participat la categoria de vârstă Under 12.

BRONZ PENTRU BÂRDEŞ LA NAŢIONALELE DE SENIORI

Adrian Bârdeş, sportiv legitimat la CS Târgovişte, a participat, în ultimul week-end, la Campionatul Naţional de Lupte pentru seniori, găzduit pentru al cincilea an consecutiv de oraşul Reşiţa.Luptătorul pregătit de Cornel Cornea a obţinut medalia de bronz, în limitele categoriei 86 de kilograme, după ce s-a impus într-una dintre finalele […]