LIGA A III A. ETAPA I. REZULTATE TEHNICE

Mihai ROŞOIU

SERIA 1, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 Huşana Huşi – Dante Botoşani 1-0 Alexandru Agrigoroaie (5) Bradu Borca – Şomuz Fălticeni 0-2
Christ Afalna (32, 83)
Sporting Juniorul Vaslui – Bucovina
Rădăuţi, nu se dispută
CSM Paşcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ,
nu se dispută
Foresta Suceava – Ştiinţa Miroslava 1-2
Robert Martin (47) / Andrei Nemţanu (26), Eduard Sandu (56 – penalty)
Seria 2, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 Sportul Chiscani – Sporting Lieşti 2-5
Ionuţ Huţu (67), Cristian Pascu (76) / Marius Manea (43), Andrei Mihu (58), George Dănăilă (61), Bogdan Zărnescu (63), Adrian Grigoraş
(72)
CSM Râmnicu Sărat – SC Oţelul Galaţi 1-0
Mădălin Socol (80)
Avântul Valea Mărului – Dacia Unirea Brăila
0-3
Narcis Ioniţă (50), Patrick Petre (65), Cosmin Zamfir (76)
Viitorul Ianca – CSM Bacău 2-0
Alin Radu (19), Marius Dima (90+2) CSM Focşani – CS Făurei 4-1
Mihai Negoiţă (45+1), Alexandru Taciuc (81), Valentin Ghenovici (82), Sergiu Jurj (88) / Beni-amin Micu (45)
Seria 3, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 CSM Olteniţa – Recolta Gheorghe Doja 4-0 Înainte Modelu – Viitorul Constanţa 2 2-3
Ionuţ Vasile (13), Daniel Gheorghe (57 – penalty) / Robert Mălăele (32), Răzvan Tănasă (44), Ionuţ Cojocaru (87)
SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi 0-1
Mugurel Dedu (45+1)

Gloria Albeşti – Agricola Borcea 2-0 Mostiştea Ulmu – Axiopolis Sport Cernavodă 3-3
Valentin Andrei (55), Andrei Trută (69), Nicuşor Romanescu (80) / Rafael Stănescu (13), Liviu Gheorghe (35), Mădălin Martin (43)
Seria 4, etapa 1
11 septembrie, ora 17:00 Rapid 2 – CS Tunari 1-1
Alexandru Catrici (88 – penalty) / Mihai Neg
(28)
12 septembrie, ora 17:00 Progresul Spartac – FC Voluntari 2 3-1
Daniel Petcu (12 – penalty), Eduard Radu (42,
77) / Iulian Badea (29 – penalty)
Dinamo 2 – FCSB 2 3-2
Andrei Spînu (59), Claudiu Stan (81), Ahmed
Bani (86) / Ciprian Timiş (30), Andrei Tănasă
(52)
Steaua Bucureşti – CS Baloteşti 5-1
Rareş Enceanu (3, 7), Alexandru Zaharia (32), Adrian Ilie (38), Florin Răsdan (43) / Constantin Greblea (31)
Concordia Chiajna 2 – Metalul Buzău 1-1
Eugen Nica (15) / Andrei Pavel (18 – penalty)
Seria 5, etapa 1
11 septembrie, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Kids Tâmpa Braşov 2-0
Istvan Fulop (53), Istvan Berde (70)
12 septembrie, ora 17:00 CS Blejoi – AFC Astra 2 2-1
Vlad Badea (14), Alexandru Oprea (65) / Dra-goş Gheorghe (75)
Corona Braşov – KSE Târgu Secuiesc 5-1
Diego Alupoaie (1, 11), Marian Cristescu (30, 53), Marius Manole (87) / Robert Vasiloi (60) Olimpic Cetate Râşnov – SR Braşov 1-2 Raul Drugă (68) / Horia Popa (63 – penalty), Eduard Renta (73)
AFC Odorheiu Secuiesc – CSO Plopeni 0-1
Radu Mura (64)

Seria 6, etapa 1
11 septembrie, ora 17:00 Academica Clinceni 2 – Universitatea Craiova 2 2-0
Raul Dobre (50), Robert Jerdea (64) CSM Alexandria – ACSO Filiaşi 0-1 Dragoş Săulescu (23 – penalty)
12 septembrie, ora 17:00 Sporting Roşiori – Unirea Bascov 3-1 Florin Radu (20 – penalty), Costin Ciochină (74), Iulian Urâtu (88) / Eduard Neacşu (16) Petrolul Potcoava – Vediţa Coloneşti 0-3 Alexandru Cincă (20), Robert Dalu (83), Andrei Bară (87)
FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-2
Narcis Marina (15 – penalty), Richard Chirică (85) / Tiberiu Calofir (81), Andrei Iliescu (90)
Seria 7, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 CSM Jiul Petroşani – Flacăra Horezu 2-2
Bogdan Matei (3 – penalty, 32) / Gueye Man-sour (25, 76)
Măgura Cisnădie – FC Hermannstadt 2 2-1
() / Marius Mustea ()
Gaz Metan Mediaş 2 – Gilortul Târgu
Cărbuneşti, nu se dispută
CSM Deva – Viitorul Şelimbăr 1-2
Raul Vitan () / Adrian Cârstean (), Alexandru Curtean ()
Minerul Costeşti – Viitorul Dăeşti 0-2
Octavian Vasile (35), Florin Costea (78)
Seria 8, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 Avântul Periam – ACS Poli Timişoara 1-1
Dragan Paulevici (87) / Claudiu Matiş (43) Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei 3-1 Claudiu Codoban (10, 70), Victor Prună (53 -penalty) / Rafael luga (18) Progresul Pecica – Progresul Ezeriş 2-0 Alexandru Capătă (55), Bogdan Bozian (77) CSC Dumbrăviţa – Fortuna Becicherecu Mic 3-0
Octavian Drăghici (8, 35), Andrei Făgărăşanu (58)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş 2-2
Cosmin Mancaş (81), Cristian Bocşan (90+3) / Sebastian Budur (36), Adrian Suslak (57)
Seria 9, etapa 1
12 septembrie, ora 17:00 Sănătatea Cluj – Unirea Dej 0-3
Andrei Pop (32 – penalty, 68), Angelo Cocian (41 – penalty)
Unirea 1924 – CSO Cugir 1-4
Ciprian Selagea (16) / Marius Lupu (35, 72 -penalty), Tudor Şaucă (51), Paul Păcurar (56 -penalty)
Unirea Ungheni – CS Hunedoara 2-1
Raul Iliescu (59), Sebastian Bucur (75) / Flavius lacob (63)
CS Ocna Mureş – Sticla Arieşul Turda 0-2
Andrei Cobârzan (34) / Florin Dan (58) Avântul Reghin – Industria Galda 0-0
Seria 10, etapa 1 12 septembrie, ora 17:00 Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
2-2
Guiti Ismael (10), Adelin Neaga (78) / Denis Dardai (22), Sergiu Pop (68 – penalty) CSM Satu Mare – Unu Fotbal Club Gloria 42
Raul Ziman (49, 76), Florin Chitaş (65 – penalty), Kevin Barth (73) / Sandu Boboci (25), Claudiu Meşter (85)
Progresul Şomcuta Mare – Minaur Baia Mare 1-3
Pavel Nemeş (71) / Ciprian Stanciu (15),
Vasile Pop (38, 61 – penalty)
CA Oradea – SCM Zalău 1-1
Marius Hosu (53) / Raul Stanciu (35 – penalty)
Someşul Dej – Luceafărul Oradea 2-0
Paul Colta (), Ionuţ Dobrea ()

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

TÂRNOSIREA BISERICII DIN PAROHIA GLOD, COMUNA MOROIENI, JUD. DÂMBOVIŢA

Duminică, 13 septembrie 2020, Înaltpreas-finţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, însoţit de părintele Vicar Eparhial, precum şi de numeroşi preoţi şi diaconi, a celebrat slujba de târnosire a primei biserici din satul Glod, comuna Moroieni, judeţul Dâmboviţa, cu hramul Sf. Antonie cel Mare.Ceremoniile liturgice au debutat, în prima parte a […]