HONCIU ŞI ISPAS, TITULARI ÎN VICTORIA DUNĂRII CĂLĂRAŞI DE LA OVIDIU

Formaţia FC Viitorul a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din prima etapă a Ligii I, în care lanis Hagi a ratat un penalti şi elevii lui Gheorghe Hagi au jucat în inferioritate numerică pe final.
Golul a fost marcat de Honciu, în minutul 4, dintr-o lovitură liberă.
În minutul 44, Straton a apărat un penalti executat de lanis Hagi.
FC Viitorul a rămas în inferioritate numerică în minutul 83, când a fost eliminat Tudor Băluţă.
Meciul a fost întrerupt în repriza a doua aproape un sfert de oră, din minutul 64, din cauza unei pene de curent.
Pe parcursul reprizei secunde, timp de mai multe minute la Ovidiu a plouat torenţial. FC Viitorul: Cojocaru – Boboc (Lima ’46), Ţîru, Mladen, De Nooijer – Ciobanu (Achim ’46), Băluţă, Vână – I. Hagi, Voduţ (Pitu 71), Drăguş. Antrenor: Gheorghe Hagi Dunărea Călăraşi: Straton – Gligorov, Şandru, Dobrosavlevici, Ispas – Puşcaş, Monroy – Munteanu (Mendy ’78), Honciu (Kouakou ’60), Drăghiceanu (Simion ’60) -Alexandru. Antrenor: Dan Alexa Cartonaşe galbene: Mladen ‘3, Băluţă ’39, ’83 / Straton ’44
Cartonaş roşu: Băluţă ’83 Arbitri: Lucian Rusandu – Sebastian Eugen Gheorghe, Marius Florin Badea – Cătălin Sorin Popa
Observatori: Marin Petrache, Cristian Nica