Published On: joi, Oct 12th, 2017

GRUPE INFERNALE PENTRU TARGOVIŞTENI LA U19 ŞI U17

Etapa preliminară a sezonului 2017-2018 din cadrul competiţiilor de juniori U19 şi U17 a ajuns la final duminică. În urma rezultatelor consemnate în cele 19 serii ale fazei preliminare disputate la cele două categorii de vârstă, câştigătoarele fiecărei serii s-au calificat în etapa regulară a competiţiei Liga Elitelor, în timp ce ocupantele următoarelor locuri vor evolua în etapa regulară a Campionatului Naţional.
Celor 19 echipe calificate în Liga Elitelor li s-a alăturat echipa Centrului Naţional de PregătireTârgu Mureş, acestea fiind împărţite în două serii, Est şi Vest, după cum urmează:
LIGA ELITELOR U19
SeriaEst: Concordia Chiajna, SC Dinamo 1948, SC FC Viitorul SA, Dunărea Călăraşi, Juventus Bucureşti, FC Voluntari, Viitorul Argeş Alexandru Duminică, CSS Târgovişte, CSM PoliIaşi,
LPS Iaşi
Seria Vest: SCM Râmnicu Vâlcea, ACS Poli Timişoara, FC Ardealul Cluj, Centrul Naţional de Pregătire Târgu Mureş, CFR 1907 Cluj, Academia Gică Popescu, AFK Csikszereda I, AFC Hermannstadt, CSM Şcolar Reşiţa, CSŞ 2 Baia Mare
LIGA ELITELOR U17
SeriaEst: Concordia Chiajna, SC Dinamo 1948, SC FC Viitorul SA, Dunărea Călăraşi, Juventus Bucureşti, Regal Sport Ferdinand I, Petrosport Ploieşti, Steagu Roşu Braşov, LPS Piatra Neamţ, Sporting Juniorul Vaslui
: SCM Râmnicu Vâlcea, ACS Poli Timişoara, FC Ardealul Cluj, Centrul Naţional de Pregătire Târgu Mureş, Viitorul Mihai Georgescu, CS U Craiova, ASA 2013 Târgu Mureş, FC Star Sport Argeş, CSS Drobeta Turnu Severin, FC UTA Arad
Echipele rămase din etapa preliminară a competiţiilor de juniori U19 şi U17 din sezonul 2017-2018 vor continua în etapa regulară a Campionatului Naţional, în care au fost împărţite în zece serii, după cum urmează:
CAMPIONATUL NAŢIONAL U19
Seria 1: AFC Botoşani, ACS Foresta Suceava, LPS Bacău, LPS Suceava, LPS Roman, LPS Vaslui, CS Ştiinţa Miroslava, LPS Piatra Neamţ, CS Sporting Juniorul Vaslui
Seria 2: ACS Suporter Club Oţelul Galaţi, ACS Dacia Unirea Brăila, LPS Galaţi, ASCM Dunărea Galaţi, LPS Focşani, LPS Buzău, AFC Astra, CSM Ploieşti, FC Petrolul 52
Seria 3: SC FC FCSB SA, CS Sportul Snagov SA, CS Afumaţi, LT Sf. Pantelimon, AFC Progresul 1944 Spartac, ACS Performer, FC Voluntari 2, Academia Farul, AFC Unirea 04 Slobozia, FC Metaloglobus
Seria 4: ACS Sport Team, ACS Pro Team, CSA Steaua, ACSM Dunărea Giurgiu, ACS Victoria 2010 Bucureşti, CSS Alexandria, Academica Clinceni, GSA Nucet, CS Baloteşti, Regal Sport Ferdinand I
Seria 5: Fotbal Club Argeş, Chindia Târgovişte, CN Dinicu Golescu, LPS Viitorul Piteşti, CS Mioveni, FCM Târgovişte, CS Hidro Râmnicu Vâlcea, Petrosport Ploieşti, FC Star Sport Argeş Seria 6: CSS Slatina, LPS Slatina, CN Gib Mihăescu Drăgăşani, LPS Târgu Jiu, CSS Craiova, CSJ Ştiinţa U Craiova, ACS CFR Romgaz Craiova, CS Dinamyk Craiova, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, CS U Craiova
Seria 7: Ripensia Timişoara, CSS Caransebeş, ACS Luceafărul Drobeta, CSS Lugoj, ASU Poli Timişoara, LPS Banatul Timişoara, CS CFR Simeria, CSS Drobeta Turnu Severin Seria 8: CSM Dacia Orăştie, LPS Bihorul Oradea, AFC Unirea 1924 Alba Iulia, LPS Sebeş, Luceafărul Oradea, ACS Sticla Arieşul Turda, LPS Târgu Mureş, AFC UTA Arad
Seria 9: AFC Gloria Junior, LPS Bistriţa, ACS FC Kiss 2015, Athletic Zalău, Electrica Baia Mare, Olimpia Satu Mare, LPS Cluj Napoca, LPS Satu Mare, Viitorul Mihai Georgescu, ASA 2013 Târgu Mureş Seria 10: AFK Csikszereda 2, Gaz Metan Mediaş, Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Interstar Sibiu, CSS Şoimii Sibiu, CSS Braşovia, AFC Odorheiu Secuiesc, LT Lucian Blaga Reghin, Colţea 1920 Braşov, ACS Steagu Roşu Braşov
CAMPIONATUL NAŢIONAL U17
Seria 1: AFC Botoşani, ACS Foresta Suceava, LPS Bacău, LPS Suceava, LPS Roman, LPS Vaslui, CS Ştiinţa Miroslava, CSM Poli Iaşi, LPS Iaşi Seria 2: ACS Suporter Club Oţelul Galaţi, ACS Dacia Unirea Brăila, LPS Galaţi, ASCM Dunărea Galaţi, LPS Focşani, LPS Buzău, AFC Astra, CSM Ploieşti, FC Petrolul 52
Seria 3: SC FC FCSB SA, CS Sportul Snagov SA, CS Afumaţi, LT Sf. Pantelimon, AFC Progresul 1944 Spartac, ACS Performer, FC Voluntari 2, Academia Farul, AFC Unirea 04 Slobozia, FC Metaloglobus
Seria 4: ACS Sport Team, ACS Pro Team, CSA Steaua, ACSM Dunărea Giurgiu, ACS Victoria 2010 Bucureşti, CSS Alexandria, Academica Clinceni, GSA Nucet, CS Baloteşti, FC Voluntari I Seria 5: Fotbal Club Argeş, Chindia Târgovişte, CN Dinicu Golescu, LPS Viitorul Piteşti, CS Mioveni, FCM Târgovişte, CS Hidro Râmnicu Vâlcea, CSS Târgovişte, Viitorul Argeş Alexandru Duminică
Seria 6: CSS Slatina, LPS Slatina, CN Gib Mihăescu Drăgăşani, LPS Târgu Jiu, CSS Craiova, CSJ Ştiinţa U Craiova, ACS CFR Romgaz Craiova, CS Dinamyk Craiova, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, Academia Gică Popescu Seria 7: Ripensia Timişoara, CSS Caransebeş, ACS Luceafărul Drobeta, CSS Lugoj, ASU Poli Timişoara, LPS Banatul Timişoara, CS CFR Simeria, CSM Şcolar Reşiţa
Seria 8: CSM Dacia Orăştie, LPS Bihorul Oradea, AFC Unirea 1924 Alba lulia, LPS Sebeş, Luceafărul Oradea, ACS Sticla Arieşul Turda, LPS Târgu Mureş, CFR 1907 Cluj
Seria 9: AFC Gloria Junior, LPS Bistriţa, ACS FC Kiss 2015, Athletic Zalău, Electrica Baia Mare, Olimpia Satu Mare, LPS Cluj Napoca, LPS Satu Mare, CSS 2 Baia Mare, AFK Csikszereda I Seria 10: AFK Csikszereda 2, Gaz Metan Mediaş, Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Interstar Sibiu, CSS Şoimii Sibiu, CSS Braşovia, AFC Odorheiu Secuiesc, LT Lucian Blaga Reghin, Colţea 1920 Braşov, AFC Hermannstadt
Programul celor două competiţii, Liga Elitelor şi Campionatul Naţional, va fi publicat pe site-ul FRFotbal.ro, în cursul zilei de 9 octombrie 2017, în secţiunile aferente fiecărei competiţii în parte, atât pentru categoria de vârstă U19, cât şi pentru U17.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>