GOL PENTRU VALENTIN MIHĂILĂ

Valentin Mihăilă, fotbalist originar din Finta (Dâmboviţa), a debutat cu gol în primul meci ca titular la Parma, în super-confruntarea cu Lazio. Fostul jucător al Craiovei a fost în teren într-un meci din Cupa Italiei. Partida s-a disputat în cadrul optimilor de finală ale competiţiei. Lazio a câştigat cu 2-1, dar Valentin Mihăilă şi-a demonstrat calităţile ofensive. El a ratat un duel direct cu Ştefan Radu, care a fost ţinut pe banca de rezerve de tehnicianul Simone Inzaghi.
Mihăilă, debut cu gol în primul meci ca titular la Parma
O partidă din optimile Cupei Italiei a prilejuit o premieră pentru un fotbalist român: Mihăilă, debut cu gol în primul meci ca titular la Parma Mijlocaşul ofensiv de 20 de ani a fost aruncat în teren contra lui Lazio, de antrenorul Roberto D’Aversa. Valentin Mihăilă a făcut parte din linia de atac a parmegianilor, alături de Sprocati şi Brunetta. A fost cea de-a doua confruntare cu lazialii pentru Mihăilă în nici două săptămâni. În etapa a 17-a, Lazio a învins la Parma cu 2-0. Românul a intrat, însă, pe teren abia în minutul 75.
Mihăilă nu a ratat şansa oferită de antrenorul D’Aversa şi a făcut o partidă reuşită. A irosit o imensă ocazie în minutul 73, când a şutat în bara porţii lui Strakosha de la doar 3 metri. Zece minute mai târziu, în minutul 83, Valentin Mihăilă a dejucat pasul la ofsaid al apărării romane, a sprintat spre poartă şi l-a învins pe Strakosha cu un şut pe jos, cu latul. Din păcate, în minutul 90, Muriqi a înscris golul decisiv pentru Lazio care s-a calificat în sferturile de finală. Ştefan Radu a fost doar rezervă în echipa antrenată de Simone Inzaghi.
Câştigătoarea partidei o va întâlni în sferturile de finală pe Atalanta. Celelalte dueluri din sferturi sunt: Napoli – Spezia, Inter – AC Milan şi Juventus – Spal. Mihăilă sa aflat la a patra partidă în care joacă pentru Parma, după ce a fost accidentat la sosirea sa în Italia o bună perioadă de timp. Fostul jucător al Craiovei a debutat pe 3 ianuarie, când a jucat în ultimele 16 minute ale meciului cu Torino.
A evoluat apoi 81 de minute cu Atalanta, pe 6 ianuarie, iar ulterior a prins alte 16 minute în partida cu Lazio, din campionat, de pe 10 ianuarie, scrie digisport.ro. La ultima partidă, cea cu Sassuolo, Mihăilă a fost rezervă neutilizată. Românul a fost transferat de Parma de la U Craiova, în octombrie 2020, pentru 8,5 milioane de euro. La italieni, Mihăilă primeşte un salariu de 600.000 de euro.

În perioada 01.02-05.02.2021, SUCURSALA DE DISTRIBUŢIE A ENERGIEI ELECTRICE TÂRGOVIŞTE execută lucrări

În perioada 01.02-05.02.2021, SUCURSALA DE DISTRIBUŢIE A ENERGIEI ELECTRICE TÂRGOVIŞTE execută lucrări pentru prevenirea unor avarii în instalaţiile de medie şi joasă tensiune. în acest sens, va fi întreruptă energia electrică la micii consumatori şi la consumatorii casnici, în localităţile menţionate mai jos:LUNI, 01.02.2021: Hăbeni – parţial (08.00-15.00); Răzvad – […]