Published On: mar, iun. 18th, 2019

GLORIA CORNEŞTI, EŞEC ÎN MANŞA TUR A BARAJULUI DE PROMOVARE

nichiduta.ro

Douăzeci de stadioane au găzduit sâmbătă seara manşa tur a barajului pentru promovarea în al treilea eşalon al fotbalului românesc. Returul va avea loc pe data de 22 iunie, cu începere de la ora 17:30. Câştigătoarele vor obţine dreptul de a evolua în ediţia 2019-2020 a competiţiei Liga 3, care va începe pe 24 august 2019 şi va avea la start 80 de echipe împărţite în cinci serii a câte 16.
Iată rezultatele de sâmbătă
REGIUNEA 1, NORD-EST
CSM Bacău (BC) – AFC Viitorul Albeşti (BT) 5-0 (2-0)
Norbert Antal (4), Bogdan Bucur (42, 75), Răzvan Istrate (62), Cosmin Zarzu (71)
CS Viitorul Liteni (SV) – FC Ozana Târgu Neamţ (NT) 1-4 (0-1)
Sergiu Corban (49 – pen.) / Dragoş Patriciii (6 – pen., 90+1), Teodor Ignea (79, 90+3)
ACS Huşana Huşi (VS) – Moldova Cristeşti (IS) Nu s-a disputat
REGIUNEA 2, NORD-VEST
CS Viitorul Ulmeni (MM) – ACS Unirea Mirşid (SJ) 2-2 (1-1)
Sergiu Costin (14), Alexandru Ignat (49 -pen.) / Ciprian Pavel (12, 74)
CSM Satu Mare (SM) – CS Minerul Rodna (BN) 5-0 (3-0)
Bogdan Nyilvan (1), Bogdan Faur (32), Gabriel Cădar (38), Florin Chitaş (63), Luca Tincău (77)
CS Floreşti (CJ) – CSC Sânmartin (BH)
0-2 (0-1)
Marian Arsene (42), Sergiu Pop (61) REGIUNEA 3, CENTRU
CS Gheorgheni (HR) – ACS Viitorul Şelimbăr (SB) 2-3 (1-1)
Robert Ilyes (17), Lorant Sz?cs (55) / Marius Armenean (27), Călin Trohin (47, 82)
ACS Stăruinţa Zagon (CV) – ASC Olimpic Zărneşti (BV) 2-1 (0-1)
Alexandru Oprea (49), Csongor Papp (50) / Adrian Dascălu (45+1)
CSM Târgu Mureş (MS) – AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) 6-0 (4-0)
Victoraş Astafei (5), Mihai Petra (22), Viorel Ferfelea (28, 30), Raul Bocicor (67), Robert Candrea (71)
REGIUNEA 4, VEST
AFC Voinţa Lupac (CS) – AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) 0-2 (0-1)
Deian Pecarov (29), Andrei Hodiş (83) ACS Progresul Pecica (AR) – CSO Retezatul Haţeg (HD) 2-1 (2-1)
Mirel Arsene (8), Petru Măgulean (28) / Cristian Ţiric (44)
CS Strehaia (MH) – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ) 2-1 (1-0)
Costel Pontu (12 – pen., 52) / Cristian Gomoi (61 – aut.)
REGIUNEA 5, SUD-VEST
CS Real Bradu (AG) – CS Viitorul Dăeşti (VL) 1-2 (0-1)
Radu Păvăluţă (57) / George Neacşu (6), Ionuţ Marian (71)
ACS Unirea Brânceni (TR) – CS Tractorul Cetate (DJ) 0-0
CSM Slatina (OT) – AS Gloria 2015 Corneşti (DB) 2-0 (1-0)
Florin Tudor (36), Cosmin Căpăţînă (80)
REGIUNEA 6, SUD
ACS Mostiştea Ulmu (CL) – AS Carmen Bucureşti (B) 3-3 (2-2)
Ştefan Radu (31), Saron Chirică (40, 48) / Alin Pătraşcu (14), Hristu Chiacu (22), Roussel Kana (56)
ACS Recolta Gheorghe Doja (IL) -ACSO Viitorul Pantelimon (If) 2-0 (0-0)
Ionuţ Vîlcu (63), Costin Anton (69)
CS Mihai Bravu (GR) – CS Blejoi (PH)
0-3 (0-1)
Cosmin Lambru (35), Irinel Dumitru (47 -pen.), Marian Iancu (82)
REGIUNEA 7, SUD-EST
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – AS Fotbal Team Săgeata (BZ) 2-1 (2-0)
Gheorghiţă Ţuiu (10), Adrian Grigoraş (22 – pen.) / Cătălin Cristea (90+2)
CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN) 5-1 (2-1)
Valentin Ioniţă (17), Ionuţ Matei (27), Victor Olenic (61), Marius Dima (73), Daniel Cazan (76) / Ciprian Dumitriu (5) ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – CS Poseidon Limanu-2 Mai (CT) 1-2 (1-1) Florin Luli (39) / Sorin Zgubea (27), Enis Cogali (80)

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro