Published On: sâm, iul. 13th, 2013

FRF A ANUNŢAT PROGRAMUL PRIMEI FAZE A CUPEI Meciurile sunt programate a se disputa pe data de 17 iulie, de la ora 17:30

nichiduta.ro

SPORTEchipele dâmboviţene Voinţa Pietroşiţa, Urban Titu şi FC Municipal Târgovişte vor juca primele meciuri oficiale din sezonul 2013 – 2014 pe 17 iulie, în cadrul primului tur al Cupei României. Dacă FC Municipal va juca împotriva câştigătoarei fazei judeţene, Voinţa Pietroşiţa, gruparea din Titu se va deplasa la Rm. Vâlcea, pentru meciul cu echipa locală, ACS Hidro.
Programul complet al meciurilor este:

1. CS Performanţa Alba lulia (AB) – CS Jiul Petroşani (HD) – Nu se dispută
2. CS Gloria CTP Arad (AR) – CS Vladimirescu (AR) – Telecom – Arad
3. CS Sporting Piteşti (AG) – SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) – Municipal – Curtea de Argeş/Argeş
4. SC Bacău 2 (BC) – CS Aerostar Bacău (BC) – Lucreţiu Avram – Bacău
5. FC Hidişelul de Sus (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) – Comunal – Hidişelul/Bihor
6. ACS Viitorul Lechinţa (BN) – FCM Turda (CJ) – Nu se dispută
7. CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – CS Ştiinţa Miroslava (IS) – Comunal – Ipoteşti/Botoşani
8. FC Braşov 2 (BV) – ACS Civitas Făgăraş (BV) – ICIM – Braşov
9. CS Conpet Cireşu (BR) – CS Viitorul Domneşti (IF) – Comunal – Cireşu/Brăila
10. Voinţa Lanurile (BZ) – CS Afumaţi (IF) – Comunal – Lanurile/Buzău
11. AS Voinţa Lupac (CS) – CS Autocatania Caransebeş (CS) – Comunal – Lupac/Caraş-Severin
12. AS Dunărea Ciocăneşti (CL) – CS Voluntari (IF) – Comunal – Ciocăneşti/Călăraşi
13. AS Vulturii Vultureni (CJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ) – Comunal – Vultureni/Cluj
14. AS Danubius Rasova (CT) – AFC Rapid Feteşti (IL) – Comunal – Rasova/Constanţa
15. ACS FC Păpăuţi (CV) – CS Conpet Ploieşti (PH) – Comunal – Păpăuţi/Covansa
16. AS Voinţa Pietroşiţa (DB) – FCM Târgovişte (DB) – Comunal – Pietroşiţa/Dâmboviţa
17. AS Podari (DJ) – AS ASRA Apa Craiova (DJ) – Comunal – Podari/Dolj
18. CS Sporting Lieşti (GL) – CSM Focşani (VN) – Comunal – Lieşti/Galaţi
19. FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC Concordia Chiajna II (IF) – Orăşenesc – Bolintin Vale/Giurgiu
20. AS Ştiinţa Turceni (GJ) – FC Pandurii Târgu Jiu 2 (GJ) – Orăşenesc – Turceni/Gorj
21. FC Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – FC Zagon (CV) – Municipal – Miercurea Ciuc/Harghita
22. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Vulturii Lugoj (TM) – Aurul – Brad/Hunedoara
23. CS Voinţa Cocora (IL) – CS Victoria Chirnogi (CL) – Comunal – Cocora/Ialomiţa
24. CS Rapid Dumeşti (IS) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamţ (NT) – Comunal – Dumeşti/Iaşi
25. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC FC Rapid 2 Bucureşti (B) – Nu se dispută
26. AS Avântul Bârsana (MM) – CS Plimob Sighetul Marmaţiei (MM) – Central – Bârsana/Maramureş
27. CS Baia de Aramă (MH) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) – Orăşenesc – Baia de Aramă/Mehedinţi
28. ACS Miercurea Nirajului (MS) – FCM Avântul Reghin (MS) – Comunal – Miercurea Nirajului/Mureş
29. FC Cetatea Târgu Neamţ (NT) – SCM Petrotub Roman (NT) – Cetate – Târgu Neamţ/Neamţ
30. AS Inter Markus Slatina (OT) – CS Vişina Nouă (OT) – Comunal – Coteana/Olt
31. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – CS Tunari (IF) – Viorel Mateianu – Boldeşti/Prahova
32. AS Tâlna Oraşul Nou (SM) – CS Europa Alba Iulia (AR) – Comunal – Oraşul Nou/Satu Mare
33. CS Barcău Nuşfalău (SJ) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – Nicolae Mandel – Nuşfalău/Sălaj
34. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Girom Albota (AG) – Nu se dispută
35. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV) – Comunal – Frătăuţii
Vechi/Suceava
36. CS Sporting Roşiorii de Vede (TR) – FCM Alexandria (TR) – Municipal – Roşiori/Teleorman
37. FC Ripensia Timişoara (TM) – CS Flacăra Făget (TM) – Electrica – Timişoara
38. CS Izbânda Hagilarea M. Kogalniceanu (TL) – CS Eolica Baia (CT) – Nu se dispută
39. FC 2007 Gîrceni (VS) – FC Oţelul 2 Galaţi (GL) – Comunal – Gîrceni/Vaslui
40. ACS Hidro Rm. Vâlcea (VL) – ACS Urban Titu (DB) – Hidro – Rm. Vâlcea/Vâlcea
41. ACS Naţional 2012 Goleşti (VN) – ACS Young Stars Panciu (VN) – Comunal – Goleşti/Vrancea
42. AS Ilie Oană (AMFB) – SC FC Sportul Studenţesc 2 (B) – Jilava – Jilava/Ilfov

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 42 de echipe calificate din faza I şi 28 de echipe participante în Liga a 3-a, ediţia 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri, 31.07.2013, ora 17.30.
Conform art. 31.9 din R.O.A.F., în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă. Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maximum 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare. Indemnizaţiile de arbitraj la jocurile din Cupa României – Timişoreana sunt:
Pentru faza I, în care echipa gazda evoluează în Liga a 4-a, baremurile vor fi:
– Arbitru: 422 RON
– Arbitru asistent (1 şi 2):
372 RON
Total: 1.166 RON
Baremurile de mai sus sunt brute, dar includ TVA.

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro