Fostul jucător al Chindiei DANI POPA ESTE LIDER ÎN LIGA I

FC Botoşani a trecut pe primul loc. Echipa lui Costel Enache a învins-o cu 5-1 pe Sepsi Sfântu Gheorghe. După ce au câştigat cu Dinamo, în etapa trecută, scor 1-0, moldovenii au marcat cu Sepsi cel mai rapid gol al sezonului, prin Miron. După un sfert de oră, s-a făcut 2-0: Buş a reluat imparabil cu capul. Putea fi chiar 3-0, dacă Dumbravă nu salva în ultimul moment şutul lui Moruţan.
Imediat după pauză, Astafei a văzut direct roşu după un contact cu Muşat şi Sepsi a rămas în inferioritate. Oaspeţii n-au mai putut ţine ritmul şi au încasat încă două goluri în şase minute, de la Buş şi Mihai Roman. Pe final, barele i-au salvat pe cei doi portari, la şuturile lui Muşat, respectiv Patrick Petre.
Până la urmă, dinamovistul împrumutat la Sepsi a reuşit să-l învingă pe fostul său coleg, Cobrea. N-a fost, însă, ultimul gol al meciului: Lorand Fulop a închis tabela, iar scorul final a fost 5-1 pentru Botoşani. Dâmboviţeanu Daniel Popa a evoluat pentru gazed până în minutul 69 când a fost schimbat de Costel Enache cu Ciaccheri.