Published On: lun, mart. 18th, 2019

FLACĂRA, VICTORIE PREŢIOASĂ CU ALEXANDRIA Flacăra Moreni – CSM Alexandria 2-1(2-1)

Stadion: Flacăra. Spectatori: 500. Au marcat: Andrei Iliescu (5), Marius Zidăroiu (32 – pen.) / Cătălin Desculţu (28). Flacăra: M.Sîrbu- Oprea(90+4 Pahonţu), E. Matei, Oaie, Cernea- Neacşu, Vîrtej- Zidăroiu (70 Rosciugă), Drăgan (88 Oprescu), llie (79 Niţă) – lliescu. Antrenor: Gabi Paraschiv, Alexandria: Olteanu – E.Sîrbu, Ciocoteală, Novacek (35 Boşoteanu), Gheorghe- Mitrean, Vîlcică, Desculţu, Cîmpanu (76 M. Matei) -Moldovan, Fotescu (70 Terci). Antrenor: Sorin Albeanu.
Cartonaşe galbene: Oprea(50), Neacşu(71) M.Sîrbu(80),lliescu(86),Pahonţu(90+5)/Nova-cek(30), Ciocoteală(90+3); Moldovan(90+4). Cartonaş roşu: Mitran(71). Au arbitrat: lulian Mihai(Rm. Vâlcea); Costinel Barbu(Craiova) şi Nelu Glavan (Hunedoara). Observatori: Florin Buzărnescu (Craiova) şi Cătălin Barbu (Piteşti).
Flacăra Moreni a reuşit să se impună în meciul disputat vinero pe teren propriu contra celor de la CSM Alexandria. Andrei Iliescu a deschis scorul în minutul 5, cu o frumoasă lovitură de cap, dar oaspeţii au egalat prin Cătălin Desculţu în minutul 28.
Golul victoriei dâmboviţene a purtat semnătura lui Marius Zidăroiu, cel care a transformat cu multă siguranţă penalty-ul obţinut de Alex Oaie în minutul 32.
Astfel, după această victorie, se situează pe locul 12, cu 19 puncte obţinute în 18 etape.