FLACĂRA S-A REGĂSIT Unirea Bascov – Flacăra Moreni 2-5 (1-3)

Stadion: Grup Şcolar Colibaşi. Spectatori:150. Au marcat: Adrian Iamandi (41), Robert Dalu (90) / Andrei Iliescu (16, 20), Dragoş Cernea (40), Alberto Rosciugă (78), Viorel Vîrtej (90+4).
Unirea Bascov: Şerban- Ciocârlan, Stancu (46 Oreviceanu), Negoiţă, Marin (46 Ivan)- Piscanu, Tameş (58 Andrei), Iamandi- Găişteanu, Dalu, Stan (58 Comănescu). Antrenor: Adrian Dulcea.
Flacăra Moreni: Sîrbu- Oprea, Matei, Pahonţu, Cernea- Dinu, Vîrtej- Zidăroiu (76 Rosciugă), Drăgan (87 Oprescu), A. Negrea (90+4 Ilie)-Iliescu (90 Roman). Antrenor: Gabriel Paraschiv. Cartonaşe galbene: Ciocârlan (28), Negoiţă (54)/Rosciugă (84); A. Negrea (90+3). Au arbitrat: Sergiu Anton (Bucureşti); Gabriel Boncz (Făgăraş) şi Claudiu Osmache (Braşov). Observatori: Daniel Simton (Bucureşti) şi Marian Cătănescu (Craiova).
Flacăra Moreni a câştigat de o manieră categorică partida disputată ieri, la Baza Sportivă Grup Şcolar Colibaşi din Mioveni, contra celor de la Unirea Bascov. Iliescu a deschis scorul în minutul 16, reuşind să facă „dubla” în minutul 21, în timp ce Dragoş Cernea a punctat pentru 3-0, din lovitură liberă, în minutul 40. Echipa din Bascov a redus din diferenţă prin Iamandi, cel care a punctat dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 41. Flacăra a dus scorul la 4-1 în minutul 78, prin reuşita lui Rosciugă, gazdele au mai punctat o dată prin Dalu în minutul 90, iar Viorel Vîrtej a stabilit scorul final, 2-5, în minutul 90+4.
Aseară, formaţia dâmboviţeană a jucat pe teren propriu cu ACSO Filiaşi. După un început de sezon ezitant, morenarii s-au dezlănţuit în cea de-a doua parte a campionatului şi au şansa de a încheia sezonul în partea superioară a ierarhiei seriei a III-a.

A RĂMAS ÎN AFARA TOP 100 MONDIAL

Jucătoarea Simona Halep se menţine pe locul 2, cu 5.782 puncte, în clasamentul WTA dat publicităţii luni. Ierarhia este condusă în continuare de japoneza Naomi Osaka, sportivă care a acumulat 5.967 de puncte. Diferenţa de puncte dintre cele două jucătoare a scăzut de la 239 la 185, faţă de săptămâna […]