Au marcat: Marius Zidăroiu (13 – pen.) /
Daniel Mărgărit (44 – pen.). Flacăra: Sîrbu- Niţă, Matei, Pahonţu,
Paraschiv.
Filiaşi: Preda- Şchiopu, Vulpe, Lupu (46 Cruşoveanu), Tereche- Ştefan (80 Armăşelu), D. Stancu, Lupu (89 Ghighilicea), Stăiculescu, Gheorghişor (90+2 A. Stancu)- Mărgărit. Antrenor: Mugur Guşatu.
Cartonaşe galbene: A. Negrea (11), Cernea (43), Pahonţu (75), Rosciugă (81), Iliescu (82)/ Tereche (46), Lupu
(81).
Au arbitrat: Marius Spînu (Bucureşti), Bogdan Martinescu (Buzău) şi Andreea Sava (Mărăcineni). Observatori: Petrică Burcea (Giurgiu) şi Sorin Cojocaru (Bucureşti).
Flacăra Moreni a remizat în partida disputată în compania celor de la CSO Filiaşi. Echipa dâmboviţeană a deschis scorul prin Marius Zidăroiu, cel care a transformat fără probleme o lovitură de pedeapsă în minutul 13, în timp ce golul oaspeţilor a purtat semnătura lui Daniel Mărgărit, tot din penalty, în minutul 44.
Elevii lui Gabriel Paraschiv puteau beneficia de încă o lovitură de pedeapsă, dar centralul partidei a lăsat jocul să meargă la o fază în care Iulian Drăgan a fost lovit în careu de Claudiu Ştefan.
Runda viitoare, vineri, de la ora 17:00, Flacăra Moreni joacă pe stadionul Extensiv contra celor de la CS U Craiova 2. Sursa: Facebook/csmflacaramoreni